Köpeğinizi Isıran Pireleri Durdurmanın 5 Yolu

yaklaşık 5 yıl önce

  • Paylaş:

Güzel, ılık günlerde ve güneşli havalarda yürüyüşler siz ve sevgili dostunuzun en sevdiği zamanlar olsa da keyifli yürüyüşleriniz bazen pirelerle sıkıntıya uğrayabilir. Sonbahar aylarında varlığını çoğaltan pireler hakkında bilmeniz ve yapmanız gerekenler ise çok kolay.

1. Bahçeyi boşaltın

Bahçeniz mümkün olduğunca biçilmiş çimli, budanmış ağaçlı olmalıdır ki pireler için yuva olmasın. Dış mekan kimyasal işlemlerini de kullanabilirsiniz, ancak unutmayın ki, bu ürünler zehirlidir ve yanlışlıkla temas halinde zararlı etkilere neden olabilir. (Bu işlemi uygulamadan önce komşularınızı uyarmak da isteyebilirsiniz, böyle diğer olası zararları da önlersiniz)

2. Pire Tuzakları

Bir evde (toksik olmayan) pire tuzağı hazırlayabilir veya bir donanım mağazasında hazır olanlarından satın alabilirsiniz. Evde yapmak için, gece boyunca yanan bir ışık kaynağının (yakındaki bir gece ışığı veya lambası) altına hazırladığınız sabunlu suyu koyun. Sıcaklık ve ışığın çektiği pireler suya atlayıp tuzağa düşecekler.

3. Temiz Ev

Pireler karanlık ve sıcak yerleri sevdiği için evin hiçbir yerini atlamadan derin temizlik yapmalısınız. Köpeğinizin yattığı yerden oynadığı oyuncaklara kadar da sabunlu su ya da zararsız organik temizleyicilerle temizliğini yapmalısınız.

4. Tozlar ve Spreyler

Bit pudraları ve spreyler de nispeten ucuzdur ancak dikkatli kullanılmalıdır. Bu ürünler hem insanların hem de evcil hayvanlarının vücudundaki hassas, korunmasız bölgelerde tahrişe neden olabilir. Ürünü kullanırken ağız ve gözleri koruduğunuzdan emin olun ve köpeğinizin de bu havayı solumasına izin vermeyin.

5. Dips Tedavisi

Şampuan tedavilerinin aksine, dips su ile inceltilir, topikal olarak uygulanır ve bırakılır. Bu kimyasal ürünler çok güçlü olabilir ve yanlış kullanım potansiyel olarak toksik bir reaksiyona neden olabilir. Köpeğinizde dips kullanmadan önce talimatları okuduğunuzdan ve köpeğinizin büyüklüğüne, ağırlığına ve yaşına göre dikkatlice takip ettiğinizden emin olun. Dört aydan küçük, emziren veya genç evcil hayvanlarda kullanmayın.

yaklaşık 5 yıl önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR