Köpeğinizi Kalp Kurdu Hastalığından Nasıl Korursunuz?

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Kalp kurdu hastalığı, köpeklerde parazit kurtlarının kalp bölgesinde yer alan pulmoner içerisinde hayatlarını sürdürmeye başlaması ile ortaya çıkar. Bu rahatsızlık köpeklerin kalbinin sağ kısmına olumsuz etki yapar.

Köpeklerde kalp kurdunun tedavi edilebilmesi mümkün olmasına rağmen tedavi sürecinde komplikasyonlar ile karşılaşılabilir. Önceden çeşitli önlemler alarak ise köpeğinizi bu zararlı hastalıktan koruyabilirsiniz.

Köpeklerin kalp kurdu hastalığına yakalanmasını önleyebilmek istiyorsanız ilk önce veterineriniz tarafından tavsiye edilen koruma planını uygulamanız gerekiyor. Veterinerler köpeğin gündelik olarak çiğnenebilecek özelliklere sahip olan tabletler almasını tavsiye edebilirler.

Sivrisinekler Tehlikeli mi?

Köpeğiniz hastalığa yakalandıysa tabletler işe yaramayacaktır. Bu yüzden köpekler hastalığa yakalanmadan önce tabletlerin kullanılması son derece önemlidir. Bu tür önlemler dışında yılda en az 1 defa gerekli testlerin ve kontrollerin de yapılması gerekmektedir.

Enfekte olan sivrisinekler kalp kurdunu bünyelerinde taşıyor olabilirler. Bu yüzden mümkün mertebe köpeğinizi sivrisineklerden uzak tutmanız ve onlarla olan etkileşimini azaltmanız gerekiyor. Sivrisinekler, gün batımından sonra daha fazla aktif oldukları için bu saatlerden sonra köpeğinize dikkat etmeniz gerekebilir.

Gün batımı sonrasında köpeğinizi elinizden geldiğince kapalı olan ortamlarda sivrsineklerden uzak tutmanız gerekebilir. Bu tür durumlar dışında ek bir önlem olarak sinek kovabileceğiniz ürünleri de satın alabilirsiniz.

Sinek kovar ürünler evlerde yer alan sivrisineklerin köpeklerle etkileşim içerisine girmesini engelleyebilmektedir ve son derece işe yaramaktadır.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR