Köpeğinizin Bağışıklık Sistemini Geliştirmenin Doğal Yolları Nelerdir?

neredeyse 3 yıl önce

  • Paylaş:

Köpeklerde bozuk bir bağışıklık sistemi, enfeksiyon, diyabet, osteortit ve kanser gibi bir çok hastalık için kapı açabilir. Köpeğinizin bağışıklık sistemini dengeli tutmak, uzmanlara göre hastalık risklerini azaltma konusunda yardımcı olur ve genel sağlığına katkıda bulunur.

Köpeğinizi Oyun Oynamaya Teşvik Edin

Fazla yağ depolamak bağışıklık sistemini zayıflatır. Yağ, vücudun en büyük endokrin bezi olduğu için 40’tan fazla iltihaplanma hormonu salgılamaktan sorumludur. Vücuttaki az yağ fazlalığı bile bu hormonların miktarını arttırmak için yeterli olabilir. İşte bu yüzden oyun ve egzersizler iltihaplanmaların dolayısıyla da hastalıkların ortaya çıkmasına yardımcı olabilen yağ maddesini yıkar.

Köpeğinizi Doğru Mamayla Besleyin

İyi bir bağışıklık sisteminin temel taşı iyi bir diyetten geçer. Bağırsak bağışıklık sisteminin yüzde 70’ini oluşturduğundan ve mikrobiyom içerdiğinden yüzlerce bakteri türünün toplanması ve mikrobiyomdaki bakteri dengesi diyetten büyük ölçüde etkileniyor.

Sağlıklı bir diyet içinse makul miktarda iyi lif ve canlı bakteri içeren bir diyet mikrobik biyolojik bakım sağlamak amacıyla çok önemlidir. Örneğin sadece et veya kemik içeren çiğ diyetler bu durumu karşılayacak yeterlilikte değildir.

Köpeğiniz İçin Bazı Takviyeler Almayı Düşünün

Bağışıklık sisteminin etkinliğini arttırmak için, köpeklerin diyetini belirli besinlerle desteklemeyi düşünebilirsiniz. Köpeğinize farklı ürünler sunmak vücuda zararlı bazı maddelerin dışarı atılmasını kolaylaştırıyor ve çelişkili içerik maddelerinin emilimine müdahale edebiliyor.

neredeyse 3 yıl önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR