Köpek Davranışları İnsanlara Ne Mesaj Veriyor?

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Köpeklerin de aynı insanlarda olduğu gibi kendilerine özel bir kişilikleri bulunuyor. Bu kişilikler saldırgan, utangaç, hareketli, sakin ve sosyal gibi pek çok farklı şekilde karşımıza çıkabiliyor. Köpeğinizin davranışlarını yakından takip ederek o davranışlardan yola çıkarak onun karakteri ve istekleri hakkında ufak ipuçları elde edebilirsiniz.

Kuyruk

Köpeğiniz kuyruğunu sağ ve sol tarafa doğru ritmik bir şekilde sallıyor ise onun neşesi yerinde demektir. Fakat köpeğiniz kuyruğunu iki bacağının arasına sıkıştırdıysa bu onun bir şeylerden korktuğu anlamına gelmektedir.

Göbek

Köpeğiniz yere yatarak göbeğini size doğru açıyor ise onun keyfi yerinde demektir. Köpeğinizin bu hareketini gördüğünüz zaman ona hemen sevgi gösterin ve göbeğini hafifçe okşamaya başlayın. Bu davranışınız onu fazlasıyla mutlu edecektir.

Diş

Küçük dostunuz size bütün dişlerini gösteriyorsa onun sinirli olduğunu anlayabilirsiniz. Köpeğiniz sakinleşene kadar ve dişlerini size göstermeyi kesene kadar üzerine fazla gitmemeniz sizler için yararlı olacaktır. Köpeğinizin canının neden sıkıldığını anlayarak da onun stresini ve siniri atmasına yardımcı olmayı deneyebilirsiniz.

Kulak

Köpeğiniz kulaklarını arka tarafa atmış bir şekilde karşınızda duruyorsa agresif tavırlar içerisinde demektir. Ancak kulaklarını kafasına tamamen yapıştırmış bir şekilde ortalıkta dolanıyorsa bu köpeğinizin heyecanlandığı anlamına gelmektedir. Köpekler bazı zamanlarda dışarıya çıkmak istedikleri zamanlarda da kulaklarını dikerek heyecanlı tavırlar sergileyebilirler. Bu durumu ayırt ederek köpeğinize yaklaşabilirsiniz.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR