Köpek Sahibi Olmanız için 6 Geçerli Sebep

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Yeni bir köpek sahiplenmek ve hayatınıza sıkı bir dost kazanmak istiyorsanız ancak bu konuda ufak tefek tereddütleriniz var ise bu yazımıza göz atmanız sizler için yararlı olacaktır.

1. Köpekler İş Stresini Azaltır

İş Sağlığı Yönetimi Uluslararası Dergisi tarafından yapılan bir araştırmada ofisine köpeğini getiren işçilerin daha az stres yaşadıkları söyleniyor. Köpekler pozitif enerji yaydıkları için çalışanlar daha mutlu hissediyorlar.

2. Köpekler Zinde Kalmanızı Sağlar

Köpekler hemen hemen her gün dışarıya çıkmak isteyen ve oyunlar oynamak isteyen hayvanlar oldukları için köpek sahibi olarak siz de her gün düzenli olarak yürüyüş yapmış olursunuz ve zinde kalırsınız.

3. Köpekler Sosyalleşmenizi Sağlar

Köpek beslediğiniz zaman diğer insanlara daha kolay yaklaşabilirsiniz. Sosyalleşmek için köpeğinizin sosyal katalizör özelliklerini kullanabilirsiniz.

4. Çocuklardaki Egzama Köpekler Tarafından Önlenir

Köpekler ile birlikte büyümekte olan çocuklarda kronik deri hastalıkları arasında yer alan egzamadan etkilenmedikleri ve egzama risklerinin daha az olduğu bilinmektedir.

5. Kalp Sorunu Risklerinizi Azaltır

Yapılan araştırmalar sonucunda köpeklerin kalp hastalıkları riskini azalttığı söylenmektedir. Köpek beslediğiniz zaman düzenli olarak egzersiz yaptığınız için sürekli olarak zinde olur ve kalbinizi korursunuz.

6. Depresyonda Size Yardımcı Olur

Kronik depresyon yaşayan kişilerin köpekleri ile vakit geçirdiği zaman kendilerini daha iyi hissettikleri söylenmektedir. En kötü zamanlarınızda size sokulan ve oyunlar oynayan köpeğiniz depresyonunuza iyi gelir.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR