Köpekler İçin Sağlıklı Diyet Nasıl Olmalıdır?

yaklaşık 3 yıl önce

  • Paylaş:

Bazı köpekler iştahlı bir şekilde yemek yemezler ve bu genellikle hayatları boyunca böyle devam eder. Çok fazla seçici olurlar ve afiyetle yedikleri neredeyse bir ya da iki besin olur. Her ne kadar zayıf ve fit köpekler kilolu köpeklere kıyasla daha fazla yaşıyor olsalar da seçici bir köpeğiniz var ise eğer yapmanız gereken ilk şey, tıbbi bir sebebin olup olmadığını tespit etmektir.

Veteriner hekiminiz, herhangi bir anormallik olup olmadığını tespit etmek için köpeğinizin dişlerini, diş etlerini ve ağız boşluğunun geri kalan kısmını kontrol etmeli, tam bir fizik muayenesi yapmalı ve evde beslenen köpek dostunuzun sağlıklı olduğunu ve herhangi bir rahatsızlıktan mustarip olmadığını teyit etmek gerekli  diğer laboratuvar testlerini yapmalıdır.

Tavuk, kepekli tahıllar, meyveler, sebzeler vb. gibi bileşen listelerine bakın. Yüksek kaliteli gıdalar her zaman daha yoğun olan besinlerdir, bu nedenle daha fazla beslenme içerir. Diyet için ihtiyacınız olan karışımları veteriner hekiminizle tartışabilirsiniz.

Yeni yiyeceklere çok sık geçmeyin. Sıklıkla sunduğunuz ürünün değiştirilmesi aslında köpeğinizi daha da hassas yapabilir. Aynı sebepten dolayı köpeğiniz için uygun olduğunu düşündüğünüz ve en azından birkaç hafta aynı seçimle devam edebileceğiniz bir yiyecek seçin.

Dikkate alınması gereken beslenme koşulları oluşturulduğunda köpeğinizin iştahında bir artış ve beslenmesinde kararlılık oluşacaktır. Tabi ki burada köpek sahiplerine büyük bir rol düşmektedir. Siz ne kadar kararlı ve titiz davranırsanız köpeğinizin beslenme şekli de ona göre şekillenecektir.

yaklaşık 3 yıl önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR