Köpekler İçin Zehirli Bitkiler

4 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Birçok bitki köpekler için toksiktir. Bu sebeple, özellikle bitkileri çiğnememelerini veya sindirmelerini önlemek iyi bir fikirdir. Bu yüzden yetiştirdiğimiz ya da çevremizde yetişen bitkiler konusunda bilinçli olunması minik dostlarımız için hayati önem arz eder.

Köpekler İçin Son Derece Zehirli Olan Bitkilerin Türkçe ve Latince İsimleri

Aşağıdaki bitkiler köpekler için en zehirli olanlardır ve herhangi bir koşulda onlara sunulmamalıdır.

Kastor yağı bitkisi, siklamen (Cylamen türleri), difenbahya (Dieffenbachia), baldıran(Conium maculatum), orman sarmaşığı, ökse otu (Viscum albümü)

Zakkum (Nerium zakkum), boru çiçeği (Datura stramonyum), yaygın porsuk (Taxus baccata), güvenli olarak tanımlayamadığınız herhangi bir mantar.

Aşağıdaki bitki çeşitlerinden de sakınmalısınız. Onları evinizin yakınında bulundurmamanız gerekir.

Renkli nergis zambağı (Amaryllis cinsi), çiğdem çiçeği (Colochicum autumnale), kanayan kalpler çiçeği (Dicentra spectabilis), kan otu(Sanguinaria canadensis), krizantem (Kompozit), her türlü çiçek soğanı, yüksükotu(Digitalis purpurea), kudüs kirazı (Solanum pseudocapsicum), larkspur (Delphinium), müge çiçekli bitkisi (Convallaria majalis), hint keneviri(cannabis sativa), pothos  sarmaşığı, ravent (Rheum rhaponticum), ısırgan otu (Urtica dioica), lale ve lale soğanları (Tulipa / Narcissus türleri), virginia sarmaşığı (Parthenocissus quinquefolia)

Aşağıdaki sert yapraklı ve odunsu bitki örnekleri de zehirlidir ve evinizde ve bahçenizde bulundurmamanız gerekir.

Açelya, kutu, çıngıraklı ağaç, at kestanesi, sarısalkım (laburnum), zakkum, kurtbağrı, sago palmiyesi, ormangülü, visterya (faboideae)

4 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR