Köpekler Neden Kokar?

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Köpekler dışarıda vakit geçirdikleri zaman daha fazla kokmaya başlayabilirler. Bu durum düzenli olarak yapılan duşlar ile kontrol altında tutulabilir. Fakat köpeğinizin kokusu uzun süre boyunca geçmiyorsa ciddi bir sağlık sorunu işaret ediliyor olabilir.

Köpeğinizin kokması cilt enfeksiyonu ve alerjinin bir belirtisi de olabilir. Ufak dostunuzun tüylerini koruması için ürettiği yağlar aynı zamanda bakteri depolamasına yol açabilir. Bu tür durumlarda tüy problemleri kokuya sebep olabilir.

Göz akıntıları köpeklerin göz çevresinde ve bazı zamanlarda yanaklarında kokuya sebep olabilir. Bakteriler ortaya çıkmaya başladığı zaman ise koku daha da artmaya başlayabilir. Ayrıca böbrek problemleri de köpeklerde kokuya sebep olabilir.

Köpek Kokusu ile Nasıl Baş Edilir?

Köpeğinizi düzenli olarak yıkarsanız koku sorunu ortadan kalkacaktır. Eğer bir hastalık yüzünden köpeğiniz kokmuyor ise haftada ya da 15 günde 1 defa köpeğinizi yıkarsanız bu koku problemini kalıcı olarak çözebilirsiniz.

Ayrıca köpeklerin dişlerini fırçalamak da iyi bir yöntemdir. Uygun bir diş macunu ile köpeğinizin dişlerini her gün fırçalarsanız onun nefesinin sürekli ferah kalmasını sağlayabilirsiniz.

Köpeklerinizi yıkarken kulaklarına su kaçırmamaya özen göstermelisiniz. Ancak köpeklerinizin kulaklarını da düzenli olarak temizlemeniz gereklidir. Bunun için veterinerinize danışarak köpeğinizin kulaklarına uygun bir solüsyon temizleme aracı satın alarak kullanmayı deneyebilirsiniz.

Her köpek cinsine uygun bir koku giderme yöntemi olduğunu da unutmayın. Köpeğinizin cinsine uygun yöntemler deneyerek koku problemini çözmeye çalışın.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR