Köpekler Üşür mü?

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Kış ayları geldiği zaman özellikle de soğuk iklime sahip bir bölgede yaşıyorsanız köpeğinizi soğuk havalara karşı hazırlamanız gerekiyor. Köpeğiniz için ne gibi hazırlıklar yapacağınızı bilmiyorsanız bu yazımıza göz atmaya başlayabilirsiniz.

Husky, Sivas Kangalı, malamut veya alabay gibi kış aylarına ve soğuklara dayanıklı bir köpek cinsi beslemiyorsanız köpeğinizi kış aylarında çok fazla dışarıda tutmamanız gerekiyor. Aşırı soğuk havalarda köpeğinizi mutlaka kapalı ortamlarda tutmaya özen göstermelisiniz.

Beslemekte olduğunuz köpeğiniz şivava veya pincher gibi ufak bir tür ise onu soğuktan koruyabilmek için kazak veya ceket gibi sevimli kıyafetler satın alarak giydirebilirsiniz. Bu tür kıyafetleri giymeyi köpeğinize alıştırdığınız zaman onun da hoşuna gittiğini fark edebilirsiniz.

Köpekler Kış Aylarında Nasıl Korunur?

Köpeğinizin mamasını koyduğunuz yerin soğuktan etkilenmeyeceğinden emin olmanız gerekiyor. Ayrıca mama koyduğunuz bölgeyi ve kapları sürekli olarak kontrol etmenizi de tavsiye ederiz. Kış aylarında mama ve su kaselerini biraz ısıttıktan sonra suyun donmasını da bir süre boyunca engelleyebilirsiniz.

Köpeğinizi kışın dışarıya çıkartma ihtiyacınız olabilir. Köpekler enerjik hayvanlar oldukları için kış aylarında da sizinle birlikte dışarıda gezmek isteyeceklerdir. Bu tür durumlarda köpeğinizi buzlanma olan yerlerden uzak tutarak gezdirmelisiniz.

Kış aylarında garaj veya otoparkınızda tuttuğunuz antifirizleri ise köpeklerinizin ulaşamayacakları yerlerde tutmanızı öneririz. Köpekler az miktar dahi olsa antifiriz içtikleri zaman sonu ölüm olabilir. Bu tür detaylara dikkat ederek köpeğinizi kış aylarına karşı koruyabilirsiniz.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR