Köpeklerde Altın İmplantasyon

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Köpeklerde meydana gelebilen kronikleşmiş eklem hastalıklarındaki ağrıları azaltabilmek için uygulanan akupunktur tedavisine altın implantasyon denilmektedir. Altın implantasyon akupunktur yönteminin kalıcı olan formudur. Bu tedavi yöntemi köpeklere uygulanabildiği gibi aynı zamanda insanlara da uygulanabilmektedir.

Altın implantasyon temelde osteoartrit hastalarının ağrılarını azaltmak, hastalığın seyrini yavaşlatabilmek, kemik üremelerinin sekonder yapıda ilerlemesini önleyebilmek için kullanılmaktadır. Köpeklerde kalça çıkığı, dirsek displazisi, kronik eklem dejenerasyonu ve Wobbler Sendromu gibi hastalıklarda da bu yöntem etkili bir şekilde kullanılabilmektedir.

Uygulama Ne Kadar Sürüyor?

Hastalar anestezi altına alındıktan sonra uygulamanın yapılacağı bölgeye asepsi antisepti kuralları uygulanıyor. Köpeklerde altın implantasyon yönteminin süresi ortalama olarak 20 dakika sürüyor. Ancak köpeklerin cinsine göre bu süre daha da uzayabiliyor. Köpeklerde uygulanan altın implantasyonun başarı oranları ise %80 oranındır.

Köpeklerde Altın İmplantasyon Etkisi Ne Kadar Sürüyor?

Köpekler anestezi etkisinden uyandıktan sonra normal hayatlarına kaldıkları yerden devam edebiliyorlar. Altın implantasyon uygulandığı zaman genellikle yaşam boyunca bu tedavinin etkileri sürmeye devam ediyor. Ancak bazı durumlarda 5 ile 6 yıllık bir süreden sonra ek bir tedavi gerekebiliyor. Ek dozdaki tedavilerin ise herhangi bir yan etkisi bulunmuyor.

Altın implantasyon yapılacağı zaman mutlaka profesyonel bir şekilde dikkatlice hareket etmek gerekiyor. Akupunkturistlerin de yapabileceği bu uygulamayı yaptırmadan önce detaylı bir şekilde araştırmalı ve sizin için en ideal olan uzmanı bulmalısınız.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR