Köpeklerin İhtiyaç Duyduğu Eşyalar Nelerdir?

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Bahçede beslemek istediğiniz bir köpeğiniz var ise köpeğinizin en temel ihtiyaçları arasında bir kulübe yer alacaktır. Yavru köpeklerinizi kulübelerde uyumaya alıştırana kadar kendilerini rahat ve güvende hissetmelerini de sağlamanız gerekebilir.

Yatak ve Minder

Evinizde köpeğinize ait bir köşe yapmak istiyorsanız köpeğinizin üzerinde rahat edebileceği yatak ve minderi bir araya getirebilirsiniz. Seçeceğiniz yatağın ve minderin yıkanabilir malzemelerden üretilmiş olmasına da dikkat etmelisiniz.

Tasma ve Kayış

Köpeğinizi bir an önce tasma ve kayış gibi araçlara alıştırmanız gerekebilir. Köpeğiniz ufak bir yavruyken onun boynuna hafif pamuk ile desteklediğiniz bir tasma takarsanız daha çabuk bir şekilde tasmaya alışmasını sağlayabilirsiniz.

Mama ve Su Kabı

Temizlenmesi kolay olan ve hijyenik üretime sahip olan mama ve su kapları köpeklerin en temel eşyalarıdır. Ancak bazı köpeklerin plastik malzemelere alerjisi olduğu unutulmamalıdır. Bu sebeple paslanmaz çelik malzemelerden üretilmiş olan mama ve su kaplarını tercih etmeniz gerekebilir.

Tarak ve Fırça

Tarak ve fırça sayesinde köpeğinizin tüylerini daha tarayabilirsiniz. Uzun tüylü olan köpekler için büyük dişli taraklar kullanarak tüylerin birbirine dolaşmasını engelleyebilirsiniz.

Künye ve Mikroçip

Köpeğinizin tasmasında yer alabilecek olan künye sayesinde köpeğinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz. Köpeğinizin adı ve adres bilgileriniz künyesinde yer aldığı takdirde köpeğinizin kaybolmalara karşı güvende olmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz köpeğinizin derisinin altında kullanabileceğiniz ufak bir mikroçip de kullanabilirsiniz.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR