Köpeklerin Karakterlerini Yansıtan 6 Uyuma Şekli

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Köpekler de aynı insanlar gibi pek çok farklı karakter sahip olurlar. Hayatımıza renk katan bu sevimli dostlarımız uyuyuş şekilleri ise onların karakterleri hakkında bizlere ufak ipuçları verir.

1. Yan Uyumak

Köpeğiniz eğer yan yatarak uyuyorsa ve bunu sık sık yapıyorsa bu durum köpeğinizin kendisini güvende hissettiğini size gösterir. Yan yatan köpekler genelde mutlu, huzurlu ve stressiz olurlar.

2. Kıvrılıp Uyumak

Köpekler vücut ısılarını korumak istedikleri zaman kıvrılarak uyumayı tercih ederler. Bu ortamın biraz soğuk olduğunu da size gösterebilir. Köpeğiniz bu yatış şeklini bir alışkanlık haline getirdiyse sessiz, sakin ve uslu bir köpek demektir.

3. Süper Köpek Uyuyuşu

Karnı üzerine yatarak ön ve ayaklarını etrafa yayan bir köpeğiniz var ise bu durumda köpeğinizin son derece rahat hissettiği anlaşılır. Bu tür köpekler genellikle mutlu ve enerjik olan köpeklerdir.

4. Yayılarak Uyumak

En tatlı yatış şekilleri arasında olan bu yatış şeklini benimsemiş olan köpekler rahat ve umursamaz karakterlere sahiptirler.

5. Karın Üzerinde Uyumak

Karın üzerinde uyuyan köpekler çok fazla rahat edemeden uykularının geri kalanını farklı pozisyonlarda devam ettirirler. Bu tür uyuyan köpekler utangaç ve çekingen karaktere sahip olurlar.

6. Sırtüstü Uyumak

Köpekler sıcak olan havalarda serinleyebilmek için bu şekilde uyurlar. Bu şekilde uyuyan köpeklerin uyumlu karaktere sahip olduğu söylenir.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR