Kuşlar Ne Yemeli?

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Kuşları doğru ve sağlıklı bir şekilde besleyebilmek için ilk önce onların temel besin kaynaklarını öğrenmeniz gerekiyor. Kuşlar sadece tohum ve çekirdekler ile beslenebilen canlılar oldukları gibi aynı zamanda meyveleri ve hatta çiçekleri de yemeyi seven canlılardır. Bazı kuş türlerinin böcek türlerini yemeyi tercih ettiği de bilinmektedir.

Kuşların beslenmeleri tamamen onların türleri ile alakalıdır. Bu yüzden kuşunuzu doğru şekilde besleyebilmek için ilk önce onun hangi tür gıdalar ve besinler ile beslenmek istediğini anlamanız gerekiyor. Bu konuda herhangi bir bilginiz yok ise veterinere giderek sağlıklı bir beslenme programı oluşturmasını talep edebilirsiniz.

Kuşların beslenmesinde dikkat edilmesi gereken en temel nokta her ne tür beslenme alışkanlığı olursa olsun kuşunuzu tek tip şekilde beslememek olmalıdır. Eğer beslediğiniz bir kuş çekirdek yemeyi seviyor ise ona sadece çekirdek vermeniz yanlış bir davranış olacaktır.

Kuşların Yemesi Sakıncalı Olan Yiyecekler

Kuşunuz hangi türde olursa olsun ve ne tür gıdalar yemeyi seviyor olursa olsun ona mutlaka vermemeniz gereken bazı şeyler de bulunmaktadır. Kuşlara şeker, cips, çikolata, avokado, kafeinli içecekler, sofra tuzu içeren besinler ve soğan gibi gıdaları asla vermemeniz gerekiyor.

Ayrıca işlenmiş olan gıdalar, insanlar için üretilmekte olan tuz oranı ve yağ oranı yüksek kuruyemişleri de kuşlarınıza kesinlikle vermemeniz gerekiyor.

Kuşlarınızı bu tür noktalara dikkat ederek beslerseniz sağlıklı bir şekilde gelişmesini ve hayatını sürdürmesini sağlayabilirsiniz.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR