Labrador Retriever Cinsi Köpeğin Özellikleri Nelerdir?

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Bu İngiliz ırkı yüzyıllardır tanınmaktadır. Labrador, Newfoundland ile çok yakın akrabadır. Newfoundland balıkçıları, onu ilk kez 1830’da İngiltere’ye getirmişlerdir. Aynı zamanda bir av köpeğidir ve yeteneğini özellikle ördek avında göstermektedir. Tatlı ya da tuzlu suda yorulmak bilmeden yüzer

Başka hiçbir köpek onun kadar güvenilir koku alma özelliğine sahip değildir. Gizlenmiş hiçbir şey burnundan kaçmaz. Özellikle söz konusu olan marihuana ise. O bir uyuşturucu madde avcısıdır.

Labrador Retriever’lerin Fiziksel Özellikleri Nelerdir?

1903 yılında Labrador Retriever, kendine has bir ırk olarak tanınmıştır. Dış görünümü güçlü ve çok bodurdur. Yerden omuz yüksekliği, erkek köpeklerde 55-57 cm, dişilerde ise 53-55 cm’dir. Erkek köpeklerde boy maksimum olarak 65 cm’ye ulaşabilir.

Belirgin olarak görülen kırışıklıklar ile geniş bir alına sahiptir. Burun geniş ve açıktır. Gözler orta büyüklükte, koyudan fındık rengine ulaşan tonlardadır. Başın arka kısmında yer alan kulakları sivri olarak uzar ve aşağıya doğru düşüktür.

Zeki, dikkatli ve sadık hayvanlardır. Sakin ve genel olarak barışsever bir yaradılışa sahiptirler. Öğrenme yeteneği çok güçlüdür. Evlerde bekçi köpeği olarak bakılabilir. Çocukların dostudur.

Her gün en az bir saat olmak üzere açık bir alanda harekete ihtiyacı vardır. Tek başına bir bahçe ona yeterli olmaz.

Labrador köpekleri, kendilerini harika birer kör kılavuzu olarak da kanıtlamışlardır.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR