Mikroçip Nedir, Neden Uygulanır?

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Mikroçip, evcil dostlarımızın güvenliği için cerrahi yöntemle yerleştirilen, çok ufak bir boyuta sahip teknolojik bir kimliktir. Mikroçipler Avrupa Birliği Pet Pasaport yasası gereği, evcil hayvanınızı yurt dışına götürürken bu uygulamayı yaptırmak zorundasınız.

Mikroçipler 15 haneli numara serisi içerir. Petinize özel bu seri numarasının içinde evcil dostunuzun tüm bilgileri bulunur. Mikroçipler kesinlikle petiniz için tehlikeli bir durum oluşturmaz. Mikroçipin dış yüzeyi, bioglasstan oluşur ve bu malzeme canlı dokuyla son derece uyumludur.

Mikroçip Uygulaması Nasıl Gerçekleşir?

Mikroçipler ancak veteriner hekiminiz tarafından gerçekleştirilebilir. Çok basit ve ağrısız bir uygulamadır. Deri altına yerleştirilen mikroçipler, kedi ve köpekler için kürek kemiği arasındaki bölgede bulunur. Mikroçiplerin, günümüz teknolojisinde kaybolarak, dokulara karışması engellenmiştir. Daha sonra yine cerrahi yöntemle çıkartılabilir.

Evcil hayvanları kayıt altına almanın en güvenli yolu mikroçip uygulamasıdır. Tasma ve diğer yöntemler yetersiz ve geçici olduğundan, mikroçip uygulaması yapılır. Mikroçip taşıyan evcil bir hayvan kaybolduğunda, sahibi kolaylıkla bulunur, bu sayede kaybolan ya da çalınan evcil dostlarımız bulunduğunda, sistemde kayıtlı olan bilgileri sayesinde kolaylıkla tanımlanabilir.

Mikroçip bir prosedür olmaktan öte, evcil hayvanınız için en iyi kimlik korumasını sağlar ve dostunuzun güvenliği konusundaki endişelerinizi azaltır. Herhangi bir yerde kaybolduğunda mikroçipe sayesinde ona ulaşmanız mümkün olacaktır. Mikroçip uygulamasını tüm veteriner kliniklerde yaptırabilirsiniz.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR