Mitred Konur Papağan Türünün Özellikleri Nelerdir?

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

Mitred Konur papağan türleri Güney Amerika’da Arjantin, Bolivya ve Peru ülkeleri ile birlikte ABD’nin California, Florida ve Hawai Adası’nda yer alan sevimli ve yeşil renkli papağan türüdür. Mitred Conure ve Mitred Parakeet olarak da adlandırılan bu papağan türünün Latince olan ismi Psittacara mitrata’dır.

Fiziksel Özellikleri

Yaşam süreleri ortalama 30 yıl olan Mitred Konur papağanlarının uzunlukları genellikle 34 ile 38 cm. arasında değişebilmektedir. Papağanların ağırlıkları ise 200 ile 240 gram civarındadır. Yeşil renkli olan Mitred’lerin yüz kısımlarında dağınık kırmızı renkleri mevcuttur.

Beslenme Alışkanlıkları

Genel olarak tohum, fındık ve taze meyveler ile beslenmeyi seven Mitred’ler buğday, ay çekirdeği, yulaf ve kanarya yemi ile de beslenmeyi severler. Ayrıca elma, armut, portakal ve muz gibi meyvelere karşı da ilgileri vardır.

Bakım ve Karakteristik Huyları

Son derece sosyal ve zeki hayvanlar olan Mitred’ler evcilleşmeye ve insanlar ile birlikte yaşamaya yatkın papağan türüdür. Sevimli bir görünümü olan Mitred’ler sosyal yapıları sebebiyle tüm dünyada yoğun bir ilgi görmektedir.

Yüksek sesli bir şekilde ötmeleri ve çığlığa benzer sesler çıkarmaları ve evcilleşme sürelerinde ısırma huyları olması papağan beslemeye alışkın olmayan kişilere bakım konusunda zorluklar yaşatabilir. Geniş alanlarda yaşamaktan keyif alan Mitred’ler için büyük boyutlu kafesler almanız gerekebilir. Ayrıca Mitred’lerinizi düzenli olarak dışarıya çıkartarak kanatlarının açılmasını da sağlamalısınız.

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR