Muhabbet Kuşumu Nasıl Mutlu Edebilirim?

neredeyse 3 yıl önce

  • Paylaş:

Eğer muhabbet kuşunuzun mutlu olmasını istiyorsanız, onun yanına yeni bir eş ya da konuşabileceği bir ayna gibi geçiştirici yöntemler denerseniz kısa süreli mutluluk elde edersiniz. Muhabbet kuşunuzun gerçekten mutlu olamsını, çevresine uyum sağlamasını, sizinle iletişim kurmasını ve bazı kelimeleri öğrenmesini istiyorsanız öncelikle muhabbet kuşunuz için uygun bir ortam hazırlamanız gerekir.

Çoğu kuş sahibi, kuşlarını yalnızca kafeste yaşayan ve arada öten canlılar olarak görür. Çocuklarının isteği üzerine ya da evde farklı bir ses olsun diye alınan kuşlar, eğitildiklerinde aslında çok daha fazlasını yapabilirler.

Muhabbet kuşunuzun yaşadığı kafes onun için yeterli büyüklükte olmalıdır. Çok küçük bir kafes kullanmaktan mutlak surette kaçınmanız gerekir.

Kafes temizliği de kuşunuzun bakımı konusunda önemli yere sahiptir. Yemlik ve suluğu da ulaşabileceği yerde olmalıdır ki kuş strese girmesin.

Muhabbet kuşlarını çok güneş alan ya da hiç güneş almayan yerlere koymamanız gerekir. Hava akımına maruz kalması da hastalanmasına yol açabileceğinden rüzgardan da uzak tutulmalıdır. Muhabbet kuşunuzun kafesinin içinde oynayabileceği oyuncakları, gaga taşı ve kalamar kemiği gibi ihtiyaçlarına yönelik ürünler de bulunmalıdır.

Muhabbet kuşunuzun kafesi insanlara yakın olmalıdır. Ayrıca kuşun uçmasını sağlamak da olmazsa olmaz bir ihtiyaçtır. Kuş uzun süre kafeste kalır, uçamazsa strese girer ve stres bir çok hastalığa yol açabilir. Muhabbet kuşlar enerjik hayvanlar oldukları için uçma yeteneklerini kullanmalarına izin verilmelidir.

neredeyse 3 yıl önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR