Oyuncu Kedileri Mutlu Etmenin Püf Noktaları

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Oyuncu ve hareketli kedilerinizi mutlu edebilmek için günde ortalama olarak 3 veya 4 saat hareket etmelerini sağlamanız gerekiyor. Bu noktada size düşen en önemli görev ise onun hareket etmesini sağlayabilecek araçlar ile çevresini donatmak olacaktır. Kediniz için evinizde çıngıraklı bir ipli oyuncak bulundurursanız gün içerisinde oyunlar oynamasını ve hareket etmesini sağlayabilirsiniz.

Kedinizin etrafında onun oynayabileceği oyuncaklar olmasına rağmen sizinle ilgilenmesini önleyemezsiniz. Bu yüzden kediniz oyun oynarken mutlaka arada sırada onunla özel olarak ilgilenmeniz gerekmektedir. Ayrıca kediniz oyun oynarken onu yakından izlerseniz hangi tür oyunlardan hoşlandığı daha iyi analiz edebilirsiniz.

Yün ile oynamak istemeyen bir kediniz daha önce hiç görmediğiniz bir oyuncağa karşı büyük bir ilgi duymaya başlamış olabilir. Böylelikle gözlem yeteneklerinizi kullanarak kedinizin keyif alabileceği ve onun mutlu olmasını sağlayabileceği yeni bir oyuncağı keşfetmiş olursunuz.

Ufak Yaşta Eğitim

Kediniz daha yavruyken ona ellerinizin bir oyuncak olmadığını öğretmeniz ve oyun oynama alışkanlığını doğru şekilde aktarmanız gerekmektedir. Ellerinizi sürekli tırmalayan bir kediye izin verirseniz ileride sorunlar yaşayabilirsiniz.

Ufak yaştaki kedilerin tırnak atmaları büyüdükçe bir alışkanlık halini alabileceği için siz başta olmak üzere evinizde herkes ve misafirleriniz de bu ufak patilerden nasibini almaya başlayabilir.

Son olarak kedinizi fiziksel ve psikolojik açıdan eğitmeyi deneyin ve onun enerji ile ilgi ihtiyacını kendiniz karşılamaya özen gösterin.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR