Sibirya Kurdunun Genel Özellikleri Nelerdir?

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

Sibirya kurdu ya da diğer bilinen adı ile Haski (Husky), yüzyıllar boyunca kızak çekme, bekçilik ve ren geyiği çobanlığı gibi görevlerde kullanılan bir köpek ırkıdır. Buz mavisi gözleri ve asil bakışları ile ilk bakışta korkutucu ve soğuk gelen bu hayvanlar aslında son derece sevgi dolu hayvanlardır.

Özgürlüklerine düşkün tavırları ve inatçı karakterleri ile tanınan Sibirya kurtlarını evde yalnız bıraktığınız zaman eşyalarınızı kemirebilirler. Çok fazla havlamayı sevmeyen Sibirya kurtları ulumayı daha çok tercih ederler. Sıcak havalardan hoşlanmayan Sibirya kurtları eksi 60 derece gibi soğuk yerlerde yaşamaya daha çok alışkındırlar.

Sibirya Kurtlarının Karakter Özellikleri

Sibirya kurtları, köpek ırkları arasında en zeki olan ırktır. Ailelerine bağlı, inatçı ve biraz haylaz olan bu köpekler çok kolay öğrenebilme yeteneğine sahip olmalarına rağmen mantıklarına göre amaçsız ve saçma gelen bir şey buldukları zaman komutlarınıza asla uymazlar.

Eğitim verilmesi zor olan bu ırkları besleyebilmek için son derece sabırlı olmanız gerekebilir. Ara sıra yalnız kalmayı çok seven ve dikkat dağınıklığı sorunları olan Sibirya kurtları ile iyi geçindiğiniz ve onun davranışlarını okuyabildiğiniz zaman son derece sadık bir köpek sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca Sibirya kurtları özgürlük düşkünü hayvanlar oldukları için mutlaka geniş bir apartman dairesinde oturuyor olmalı veya bahçeye sahip olmalısınız. Dar alanlar kesinlikle Sibirya kurtlarının yaşamlarını sürdürebilmeleri için uygun değildir.

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR