Sokak Hayvanları ile İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Sokak hayvanları söz konusu olduğu zaman insanların doğru zannettiği pek çok yanlış ortaya çıkıyor. Gelin bu yanlışlara birlikte göz atalım.

Kedi ve Köpeklerin Kısırlaştırılması Doğaya Aykırı mı?

Kedi ve köpeklerin kısırlaştırılmaları doğadaki türlerine ister istemez zarar verir. Ancak kedi ve köpeklerin daha sağlıklı bir şekilde yaşayabilmeleri için özellikle de sokaklarda yaşayabilmeleri için kısırlaştırılmaları gerekebilir. Günümüzde pek çok hayvan sahibi evindeki hayvanlarını da kısırlaştırmaktadır.

Kedi ve Köpek Aç Kalmaz

Maalesef tüm kedi ve köpekler sokaklarda aç kalarak bu sebepten dolayı hayatlarını kaybedebiliyorlar. Bu yüzden onları gördüğünüz yerlerde biraz yemek vererek karınlarını doyurmayı deneyebilirsiniz.

Sokak Hayvanları Tehlikeli, Korkuyorum

Aslında sokak hayvanları da sizlerden korkuyor. Kedi veya köpeklere karşı genel bir korkunuz olabilir ancak bu onların size saldırabileceği anlamına gelmez. Hayvanlar ile göz teması kurmaktan kaçınıyorsanız göz teması kurmayı denemeli ve korkmanın yersiz olduğunu anlamalısınız.

Salyası Akıyor Acaba Kuduz Olabilir mi?

Salya akması hayvanları kuduz olduğu anlamına gelmez. Hayvanlar doğal bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmek ve sağlıklı bir biçimde beslenebilmek için bol bol salya üretirler. Salyalar hayvanların kuduz olduğunu göstermez.

Sokak Hayvanları için Barınak Yapılsa Daha İyi Olmaz mı?

Sokak hayvanları için barınak yapılması yanlıştır. Belediyelere ait olan bakım evleri hayvanlar için daha sağlıklıdır. Belediyeler hayvanların sağlık durumlarını yakından kontrol etmelidir.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR