Sonbahar ve Kış Aylarında Köpek Bakımı

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Sonbahar ve kış ayları geldiği zaman kendi sağlığımız için ekstra önlem alarak daha dikkatli bir şekilde hayatımızı yaşamaya çalışıyoruz. Peki aynı hassasiyeti beslediğimiz köpeklerimiz için gösterdiğimiz oluyor mu? Eğer cevabınız hayır ise bu konuyu tekrar gözden geçirmeniz ve köpeğinize karşı daha hassas davranmanız gerekiyor.

Sonbahar ve yağmur geldiği zaman köpeğiniz için son derece masum olan bahçeler artık o kadar da masum olmayabilir. Yağmurun yağması ile birlikte bahçelerde bazı bölgelerde yabani mantarlar ortaya çıkabilir. Köpeğiniz bu mantarları yediği zaman ciddi sağlık problemleri yaşayabilir.

Yeşillikler Arasındaki Gizli Kozalaklar

Sonbahar geldiği zaman ağaçlardan yapraklar ve kozalaklar dökülmeye başlar. Köpeğinizin kozalakları yemesi ise son derece zararlı olabilir. Ayrıca köpeğinizin kozalağı yutması ölümcül durumlara yol açabilir. Bu yüzden köpeğinizi çok fazla tasmasız bir şekilde başıboş bırakmamanız gerekiyor.

Ani Hava Değişiklikleri

Mevsim geçişleri insanlarda da olduğu gibi hayvanlarda da önemli geçişlerdir. Bu tür dönemlerde hayvanlarda alerjiler ortaya çıkabilir. Köpeğiniz devamlı olarak hapşırıyor, burun akıntısı geçiriyor ve tüylerinde dökülme meydana geliyorsa köpeğinizi acil bir şekilde veterinere götürmeniz gerekebilir.

Evinizi ise sonbahar aylarında ekstradan gözden geçirmeniz gerekebilir. Köpeğiniz evinizin zemininde yatarken mutlaka altına sıcak tutabilecek bir battaniye veya halı sermeniz gereklidir. Doğrudan zemine yatan köpekleriniz soğuktan etkilenerek ciddi hastalıklara yakalanabilir ve vücudu hastalığa karşı dirençsiz bir hale gelebilir.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR