Uçuşlarınızda Kedinizi Sakinleştirmek İçin 4 İpucu

neredeyse 3 yıl önce

  • Paylaş:

1) Rahat Bir Kedi Taşıyıcı Seçin

Evinizde iki farklı kedi taşıyıcı bulunmalıdır; bunlardan biri veteriner hekim ziyaretleri için, diğeri seyahat için. Veteriner hekim için kullanılan kedi taşıyıcısını gündelik yaşantınızda da kullanırsanız eğer, kedi bu taşıyıcıyı arzu edilmeyen bir hedefle ilişkilendirir. Ancak ikinci bir kedi taşıyıcınız varsa, uçuş zamanı geldiğinde kedinizin stresini hafifletmeye yardımcı olabilir.

Daima havayolunu arayıp, uçağa ne tür bir kedi taşıyıcısına veya kasaya izin verildiğini sormalısınız. Havayolu şirketinin evcil hayvan taşıyıcıları için standart boyutlarını sormayı ihmal etmeyin. 

2) Kedinize Önceden Taşıyıcı Kutusunu Sevdirin

Kedi taşıyıcısını kedinize bir gecede sevdirmeniz mümkün değildir. Planladığınız uçuş tarihinden en az 1 hafta önce kedinize, taşıma kutusunu sevdirmeye ve onun içindeyken güvende hissetmesini sağlamaya başlayın.

Bunun için, kedi taşıyıcısını sıcak bir yere yerleştirin ve kedinizin en sevdiği oyuncağı ile yumuşak bir battaniye koyarak taşıyıcısını daha sıcak ve çekici hale getirin. Taşıyıcısının içinde vakit geçirdiği zamanlarda ise özellikle ödüllendirin.

3) Güvenlik Kontrolleri için Hazırlık Yapın

Uçuş sürecinin en kritik noktalardan biri, kedi taşıyıcısını güvenlikten geçirmeniz gerektiği andır. Kedinizi çok fazla endişelendirebilecek olan bu durumu, güvenlikten geçerken kedi taşıyıcısının üzerini battaniye ile kapatarak kontrol altına alabilirsiniz. Böylelikle yabancı bir alandan geçtiğini göremeyecek tekrar size kavuştuğunda olanlardan habersiz bir şekilde uyum sağlamaya devam edecektir.

4) Kedinizi Kargo Bölgesine Koyun

Çoğu havayolu, kargo alanında veya kabinde evcil hayvanlar için yer açar.

Havayolları, özellikle evcil hayvanları korumak için yüklüklerinde özel alanlara sahiptir, bu nedenle uçuş sırasında kedinizden ayrıldığınızda suçlu hissetmemelisiniz.

neredeyse 3 yıl önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR