Yanlış Anlıyor Olabileceğiniz Evcil Hayvan Davranışları

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Aynı evi paylaştığınız bir çocuğunuz veya ailenizden biri gibi gördüğünüz ufak dostlarınızın akıllarından geçenleri anladığınızı sanıyor olabilirsiniz. Fakat bazı davranışları konusunda yanılıyor olabilirsiniz. Sık sık yanlış anlaşılan davranışları sizler için bir araya getirdik.

Sevgimi köpeğime bakışlarım ile de anlatırım!

Bu konuda yanılma ihtimaliniz yüksek. Çünkü köpekler birbirlerinin veya insanların gözlerine doğrudan bakmazlar. Köpekler için göz göze bakışmak büyük bir tehdit unsurudur.

Kediler çok temiz. Çünkü devamlı yalanarak temizleniyorlar!

Kedilerin kendi kendilerine yalanmaları temizlendikleri anlamına gelmiyor. Kediler sizin kokunuzu yalayarak üzerlerinden atmak istiyorlar. Kokuya karşı son derece duyarlı olan bu hayvanlar en uzak mesafeden bile kokuları alabiliyorlar. Siz kokunuzu kedinizin üzerine bıraktığınız zaman kediler tüylerini bu şekilde temizlerler.

Kuyruk sallayan köpek mutludur

Köpekler kuyruk salladıkları zaman mutlu olabilirler. Ancak kuyruklarını sallama şekilleri son derece önemlidir. Köpeklerin kuyruk sallama şekillerini ve anlamlarını öğrenmeden onların mutlu olduklarını düşünmeye başlamayın.

Nasıl da tatlı gülümsüyor…

Mutlu olan köpekler ağızlarını hafif bir biçimde açarlar, kulakları ve gözleri ise rahat bir şekilde görebileceğiniz halde olur. Gülümser gibi gözüken köpekler ise sizi ısırmak için ufak bir ön hazırlık yapıyor olabilir. Köpeklerin dişlerini göstermesi ise açık bir şekilde sizi tehdit ettiği anlamına gelmektedir. Bu yüzden gülümseyen köpeklere çok fazla güvenmemenizi ve dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR