Yaşadığınız Yer Köpek için Uygun mu?

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Pek çok ev sahibi veya apartman yönetimi evlerde hayvan beslenmesine izin vermiyor ve birtakım kısıtlamalar ile yasaklamalar getiriyor. Bir hayvan beslemek istediğiniz zaman ilk önce apartmanınızda herhangi bir yasaklama olup olmadığını öğrenmeniz gerekiyor.

Aynı zamanda beslemek istediğiniz köpeğin cinsini ve karakter özelliklerini de araştırmanız gerekiyor. Eğer aşırı hareketli bir köpek beslemek istiyorsanız ve dar bir alanda yaşıyorsanız köpeğinizin sağlık problemleri yaşamasına sebep olabilirsiniz.

Hayvan Sahiplenmek için Doğru Zaman mı?

Evinizde 6 yaşından daha küçük çocuklar veya çocuklarınız var ise hayvan sahiplenmek için birkaç yıl daha beklemeniz gerekebilir. Ufak çocuklarınızın bakımını üstlenirken bir köpek beslemek sizleri zorlayabilir.

Ayrıca hala öğrenciyseniz veya askere gitmek üzereyseniz ya da yoğun bir iş temposu içerisinde yer alıyorsanız düzeninizi tam olarak oturtana kadar bir köpek besleme konusu askıya alabilirsiniz.

Köpek Irkları ve Yaşam Alanları Uyumu

Büyük veya son derece enerjik bir köpek beslemek istiyorsanız bir apartman dairesi bunun için uygun olmayacaktır. Bu tür köpekler çok fazla hareket ihtiyacı hissedecekleri için evinizde sıkılmaya ve sorun yaşamaya başlayabilirler. Yaşam alanlarınız eğer bol bol hareket edilebilecek alanlar değilse ufak köpek ırklarının fazla enerjik olmayanlarını tercih etmelisiniz.

Böylelikle köpeğinizin rahatça hareket edebileceği uygun ortamı oluşturmuş olursunuz. Enerjik köpekler için en azından bahçeli bir eviniz olması gerekmektedir.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR