Yaz Aylarında Evcil Hayvanların Bakımında Nelere Dikkat Edilmeli?

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Havalar ısındığı zaman evcil hayvanların tıpkı insanlar gibi su tüketimlerinde büyük artış ortaya çıkıyor. Bu yüzden evcil hayvanlarınıza sık sık taze ve hafif serin su vermeniz gerekebilir. Ayrıca egzersiz ihtiyacı fazla olan enerjik evcil hayvanlarınıza her zamankinden biraz daha fazla su vermeyi de deneyebilirsiniz.

Evcil hayvanınız ile yaz aylarında dışarıya çıkacaksanız ve bir seyahat planınız var ise hayvanınızın mide bulantısı ve dışkı sorunlarını düşünerek yola çıkmadan en az 6 saat önce yemek vermeyi kesmeniz gerekebilir. Ancak yaz aylarında suyu sürekli olarak vermeye devam etmeniz gereklidir.

Uzun Süre Evi Terk Etmeyin

Yaz aylarında evcil hayvanınızı evde tek başına bırakarak 3 günden fazla gezmemeniz uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Yaz aylarında havasızlık ve su problemi yaşayan evcil hayvanlar eşyalarınıza zarar vermeye başlayabilirler. Günlük olarak hayvanlarınıza bakabilecek, onların suyunu tazeleyebilecek ve evi havalandırabilecek bir arkadaşınızdan destek alarak uzun süreli seyahatlerinize devam edebilirsiniz.

İshal, kusma ve sık sık nefes alıp verme gibi belirtiler havaların sıcak olmasından kaynaklanabilir. İran kedileri bu tür sıcak havalara karşı tepkiler gösteren kedi ırkları arasındadır. Ayrıca akciğer sorunları olan kedi ve köpeklerde sıcak havalardan çok fazla etkilenirler.

Yaz aylarının başlangıcında evcil hayvanlarınızın tüylerini traş ettirebilir veya düzenli olarak tarayabilirsiniz. Böylelikle yaz ayında hayvanlarınızın daha rahat olmasını sizler de sağlayabilirsiniz.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR