Kedi Alerjisi ile Mücadele Etmenin 4 Temel Yolu

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

Kedi beslemeyi seviyorsanız ancak kedilere karşı alerjiniz olduğunu düşünüyorsanız kedileriniz ile veda etmeden önce sizler için paylaşacağımız bu yöntemlere göz atabilirsiniz. Doğru yöntemler sayesinde kedi alerjisi ile mücadele ederek kedi beslemeye de sağlıklı bir şekilde devam edebilirsiniz.

1. Kedi Bakımı

Klinik araştırmalara göre anti alerjik olan spreyler ve şampuanlar işe yarayabiliyor. Ancak alerjenler birkaç gün sonra tekrar geriye dönebiliyor. Bu yüzden yıkama işlemini ihmal etmemeniz gerekiyor.

Alerjileri azaltabilmek için kedi bakımını yaparken kedinizin tüylerini günlük olarak fırçalamanız da gerekiyor. Böylelikle alerjen barındıran tüylerden kurtulmuş oluyorsunuz.

2. Evinizin Havasını Değiştirin

Gündelik olarak süpürme tavsiye edilse dahi bazı durumlarda ters tepki gösterebiliyor. Alerjik kişiler evlerini çok sık süpürdükleri zaman alerjenlerin tekrar havaya çıkmasına yol açabiliyorlar. Bu yüzden sağlıklı bir temizlik elde edilemiyor.

Evinizin dekorasyonunda yapabileceğiniz ufak tefek değişiklikler ile alerjenlerden kalıcı olarak kurtulmayı deneyebilirsiniz.

3. Kendiniz için Önlemler Alın

Ellerinizi sık yıkamanız, kediniz ile sürekli olarak yakın temas halinde olmamanız ve kıyafetlerinizi düzenli olarak temizlemeniz zaman içerisinde alerjenlerden kurtulmanızı sağlayabilir. Kendiniz için doğru önlemleri alarak ve temizliğinize özen göstererek alerjiden kurtulabilirsiniz.

4. Periyodik Bakımlar

Kedinizin periyodik bakımlarını asla ihmal etmeyin. Düzenli olarak kontrolleri yapılan kedilerin yol açabileceği alerjik etkilerin azaldığını aklınızdan asla çıkartmayın.

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR