Kedi Sahiplerinin En Sık Sorduğu Sorular

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Kedi sahibi olan kişilerin akıllarına takılan birtakım soru işaretleri bulunuyor. Sorulan sorular ile ilgili pek çok farklı görüş ve cevap olduğu için en doğru cevapları sizler için bu yazımızda bir araya getirmeye karar verdik.

Kedimi Vejetaryen Şekilde Besleyebilir miyim?

Vejetaryen ya da vegan olarak yaşamakta olan kedi sahipleri, besledikleri kedileri de bu şekilde beslemek isteyebiliyorlar. Fakat kedilerin daha doğrusu hayvanların beslenme alışkanlıkları gereği bu tür bir beslenme biçiminin uygulanması sağlıksız olabilir. Eğer vejetaryen ya da vegan bir kişiyseniz ve hayvanlarınızı da bu şekilde beslemek istiyorsanız kedi yerine tavşan beslemeyi deneyebilirsiniz.

Kedimi Sürekli Evde Tutmamın Herhangi Bir Sakıncası Var mı?

Kediler, köpekler gibi çok fazla dışarıya çıkma, yürüyüş yapma ve egzersiz yapma ihtiyacı hissetmezler. Ancak kedilerin de bazı zamanlarda dışarıya çıkma istekleri olabilir. Kedilerin dışarı çıkma istekleri ise onların doğalarından gelmektedir. Avlanmak isteyen kediler zaman zaman dışarıya çıkmak için can atabilirler.

Evde Kedi Beslemenin Bebek veya Çocuklar için Bir Sakıncası Var mı?

Yeni bir bebek sahibi olduysanız ya da çocuğunuz var ise evinizde kedi beslemenin herhangi bir sakıncası olmaz. Tam tersi, evinizde bir evcil hayvan olduğu zaman çocuğunuz diğer canlılara karşı saygılı olmayı ve hayvan sevgisini erken yaşta kazanmayı öğrenebilirler. Evde kedi beslemek çocukların pozitif davranış biçimlerini geliştirmesine yardımcı olur.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR