Kediler Hangi Oyuncaklardan Hoşlanır?

neredeyse 3 yıl önce

  • Paylaş:

Bitmek tükenmek bilmeyen enerjileri ile kedi dostlarımız için oyun saatleri onlar için vazgeçilmezdir. Günün büyük çoğunluğunu uyuyarak geçiren kediler kalan zamanlarını oyun oynayarak ve meraklı gözleri ile sürekli çevrelerinde yapacak bir şey arayarak geçirirler.

Kediler doğaları gereği hareketli nesnelerle oynamayı çok sever. Hareketli nesneler hem avcılık içgüdüsünü ortaya çıkarır hem de saatlerce ona oynayabileceği mutlu bir zaman sunar.

Kedi sahipleri kedilerinin oyun saatleri için çeşitli oyuncaklar edinir. Zıplayan yumuşak toplar, oyuncak fareler, kurmalı oyuncaklar, oltalı ve ipli oyuncaklar gibi bir çok oyuncak çeşidini pet shoplarda ve veteriner kliniklerin market reyonunda kolaylıkla bulabilirsiniz.

Kediler en fazla hareket eden oyuncaklarla oynamaktan keyif alırlar. Tüylü ve balık oltası şeklinde uzaktan kontrol edebileceğiniz oyuncaklar da ilgisini çeken oyuncaklar arasında ilk sıralarda yer alır. Bazı kedi sahipleri kedileriyle oynayacak zaman bulamadıkları için bulundukları yerden lazer gibi ışıklı oyuncaklara başvurur. Bu oyuncaklar çoğu zaman işe yarar ama her kedinin ilgisini çekmediğini söylemekte de fayda var.

Kedilerin oynamaktan en çok keyif aldığı oyuncaklardan bir başkası da kediotu ihtiva eden oyuncaklardır. Kedi otu içeren oyuncaklar kedilerin nereye giderse yanında taşıdığı ve sıkılmadan oynadığı bir oyuncak çeşididir. Yaşı büyük kediler dahi kedi otlu oyuncakları sıkılmadan ilk günkü gibi oynayabilir.

Kediler için oyuncak seçimini yaparken boğazına kaçmayacak, ona zarar vermeyecek oyuncaklar olduğundan emin olmanız gerekir. Oyuncaklar onların hareketli kalmasını sağlayarak ihtiyaç duydukları egzersizler için önemli bir araçtır.

neredeyse 3 yıl önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR