Kediler İlgiye Ne Kadar İhtiyaç Duyar?

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Tüm hayvanlarda olduğu gibi kedilerde de ilgiye bir ihtiyaç söz konusudur. Fakat kediler, köpeklerdeki kadar ilgi istemezler. Köpeklerin aynı zamanda yürüyüş ve egzersiz gibi ihtiyaçları da az olmaktadır. Eğer yoğun bir iş hayatına sahipseniz egzersiz konusunda çok fazla sıkıntı yaşamazsınız.

Bağımsız ve yalnız yaşamak ile ilgili bir sıkıntısı olmayan kediler ufak evlerde son derece rahat bir şekilde yaşayabilmektedir.

Ancak kediler ile daha sık vakit geçirmek ve onlarla yakından ilgilenmek onların stres oranını azaltıyor. İyi bir şekilde kediniz ile iletişim kurduğunuz zaman kediniz daha sakin davranışlar sergilemeye başlayabiliyor.

İran Kedileri Aşırı İlgi İsteyen Kedilerdir

Bu durum kedilerin türlerine göre de değişebiliyor. Örneğin İran kedileri çok fazla ilgi ve bakım isteyen kedi türleri arasında yer alıyor. Eğer her gün düzenli olarak kedinizin bakımını yapamayacaksanız ve evde çok fazla durmuyorsanız İran kedisi beslemek yerine farklı bir kedi türü beslemeyi deneyebilirsiniz.

Kısa tüylü olan kedilerin de bakımları daha kolay olacağı için yine kolay bir bakım için kısa tüylü kedileri tercih edebilirsiniz. Bu tür kısa tüylü kediler aynı zamanda ilgi gösterdiğiniz zamanlarda size daha sıcak davranabilirler.

Doğaları gereği ilgiye ihtiyaç duyan kedileri severken onları çok fazla sıkmamalı ve ani hareketlerden uzak durmalısınız. Ani hareketler kedilerin korkmasına ve size karşı şüphe ile yaklaşmasına sebep olabilir.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR