Kedilerin İdrar Kokusu Nasıl Giderilir?

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

Kediniz kumunu doğru kullanmıyorsa ve evinizin farklı bölgelerinden idrar kokusu geliyor ise sizler için sıraladığımız bu yöntemleri deneyebilirsiniz.

Kedi idrarı kokusu için ilk önce derinlemesine bir mekan temizliği yapmanız gerekiyor. Evinizdeki makinede yıkanabilir olan eşyaları makineye atmadan önce deterjanınıza bir miktar karbonat eklerseniz koku büyük ölçüde gidecektir.

Halı ve çıkartamadığınız döşemeleri temizlemek istiyorsanız ilk önce ıslak olan yerleri temizleyerek işe başlayın. İdrarın ve ıslaklığın emilebilmesi için gazete kağıdına sardığınız bir havluyu kullanabilirsiniz. Bu işlemin ardından temiz bir su dökerek halı yıkama makinesi ile lekelerinizi temizleyebilirsiniz.

Ahşap Zeminler

Ahşap bir zemine kediniz idrarını yaptıysa ve üzerine kokusu sindiyse ahşap yüzeydeki lekeyi çıkartabilmek zemin yüzeyini soyarak değiştirmeniz gerekebilir. Ancak eğer kaliteli bir ahşap kullanıyorsanız temizlik malzemeleri ile yani yüzey temizleyiciler ile kokuyu maskelemeyi deneyebilirsiniz.

Evinizde bu tür temizlikler yaptıktan sonra sıra evinizi havalandırmaya gelmiş demektir. Evinizi havalandırmak için bol miktarda karbonata ihtiyacınız olacak. Çünkü hava akımı komşularınız ile birlikte aynı zamanda sizleri de rahatsız edebilir.

Mekanınızdaki yüzeylere bir miktar karbonat döktükten sonra temizleyip camlarınızı açarak evinizi havalandırmaya bırakırsanız kokudan kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz.

Kedinizin idrarını kumuna yapabilmesini sağlayabilmek için ona baskı uygulamadan uygun bir eğitim vermeniz gerekebilir. Bu süreç içerisinde her zaman sabırlı olmalı ve asla pes etmemelisiniz.

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR