Kedilerle Köpekler Düşman mıdır?

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Kedi ve köpeğe aynı evde bakmak istiyor ancak bu durumdan dolayı korkuyorsanız aslında bu konuda bazı noktalara dikkat ederek içinizi rahatlatabilirsiniz. Köpek ve kediyi aynı ortamda dost olmaları için besleyebilmek sizin elinizde olan bir durumdur.

Bunun için ilk önce kedinizi güvende tutmanız gerekiyor. Köpeğinizin ulaşmakta zorlanacağı yerlerde kedinizi tutarsanız kedinizin kendisini güvende hissetmesini sağlayabilirsiniz. Örneğin kedinin yemeğini ve suyunu evinizin bir tarafına koyduktan sonra köpeğinizin yemeğini ve suyunu diğer tarafına koyarak bu sorunu aşabilirsiniz. Böylelikle minik dostlarınız yemeğini yerken kendilerini güvende hissetmeye başlarlar.

Yavruyken Sahiplenmek İşe Yarar mı?

Kedi ve köpeği aynı evde besleyecekseniz onları yavruyken sahiplenmeniz size büyük bir avantaj sağlar. Yavru haldeyken bir arada yaşamaya başlayan kedi ve köpekler uzun yıllar boyunca sıkı bir dostluk kurmaya meyilli olurlar. Böylelikle siz de hem kedi hem de köpek beslemeye devam edebilirsiniz.

Kedi ve köpeğinizin arasındaki ilişkiye karışmamak aynı evde bu iki hayvanı besleyebilmek için önemlidir. Hayvanlarınızdan birisi bir diğerine hırlıyor ve tuhaf sesler çıkartıyor ise onları bir süre kendi başlarına bırakın ve sorunlarını kendilerinin çözmelerini sağlayın.

Onlara çok fazla müdahale etmeniz zaman içerisinde kendilerini güvensiz hissetmelerine sebep olabilir. Bu tür gergin ve stresli anlarda onlara varlığınızı hafiften hissettirmeniz ve sert müdahalelerde bulunmamanız onların dostluğu açısından önemlidir.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR