Muhabbet Kuşları için Hangi Oyuncaklar Zararlıdır?

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

Muhabbet kuşlarınızı evinizde daha kolay eğitebilmek ve onların daha keyifli bir şekilde vakit geçirebilmesini sağlayabilmek istiyorsanız onlara çeşitli oyuncaklar alabilir ve kafeslerini bu oyuncaklar ile donatabilirsiniz. Ancak uzak durmanız gereken oyuncakları almama konusunda dikkatli davranmanız da sizler ve küçük dostlarınız için yararlı olacaktır.

Aynalar

Muhabbet kuşları aynalara genel olarak bayılırlar. Özellikle erkek muhabbet kuşları aynalarda oluşan yansımalarını gördükleri zaman daha fazla ses çıkartmaya ve şarkılar söylemeye başlarlar. Yalnız olarak beslediğiniz bir muhabbet kuşunuz var ise oyuncağını kendi eşi bile sanabilir.

Muhabbet kuşlarının yavruları da bu tür aynalara ilgi gösterirler. Fakat aynalar kırılabilen ve zararlı olabilen oyuncaklar oldukları için yaralanmalara yol açabilirler. Bu yüzden ayna kullanırken dikkatli davranmanızda fayda var.

Metal Zincirler ve Çanlar

Pek çok oyuncak genellikle kafese metal zincirler ile asılır. Kuşların ilgisini çekebilecek çanlar ve ziller de metal zincirler ile üretilmektedir. Kuşlarınız bu oyuncak ile son derece keyifli vakit geçirebilirler. Ancak metal zincirlerin bir süre sonra paslanıyor olması muhabbet kuşunuzun hastalanmasına sebep olabilir. Muhabbet kuşunuz gagasını sürekli olarak metal zincire vurabileceği için bir süre sonra bu duruma bağlı olarak zehirlenmeler meydana gelebilir. Metal ürünler seçerken paslanmayan ürünler olmasına bu yüzden dikkat etmelisiniz.

Tüylü Oyuncaklar

Tüylü olan oyuncaklar muhabbet kuşları için nadir olarak kullanılabiliyor. Burada dikkat edilmesi gereken nokta tüylerin kuşunuzun ağzına kaçabilecek yapıda olmaması gerektiğidir. Boğazına kaçabilecek boyutlardaki tüylü oyuncaklardan bu yüzden kesinlikle uzak durmanız gerekiyor.

Muhabbet kuşlarınız için yararlı, sevimli ve eğlenceli oyuncakları buradan inceleyebilirsiniz.

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR