Yavru Ördekler Nasıl Beslenir?

yaklaşık 6 yıl önce

  • Paylaş:

Ördekler aslında civcivler kadar ev ortamına uygun olan hayvanlar değildirler. Yavru halleri ile son derece sevimli ve evde beslenebilir olarak gözüken ördek ve civcivler büyüdüklerinde evde beslenmesi zor olan hayvanlara dönüşebilirler. Ancak yine de evinizde ördek beslemek istiyorsanız bakımına son derece dikkat etmeniz gerekebilir.

Genellikle suyu çok seven ördekleri sürekli olarak evinizde bu tür ortamlarda beslemeniz gerekebilir. Ancak evinizde bunu her zaman başaramayabilirsiniz. Leğen gibi bir ortamda ördek beslemek istiyorsanız suyun düzenli olarak yenilenmesini sağlamalı ve sürekli olarak kontrol edilmesini sağlamalısınız.

Bahçeli bir evde hayatınızı sürdürüyorsanız ördek besleme konusunda biraz daha şanslı olabilirsiniz. Yine de son derece narin olan ördeklere karşı dikkatli olmanız gerekebilir. Daima ördeğinizi kontrol etmeli ve bahçede başı boş bir şekilde bırakmamalısınız.

Sebzeleri Eksik Etmeyin

Öğütülmüş tahıl, mısır, buğday, pirinç, salatalık ve marul gibi sebzeler ördekler tarafından sevilmektedir. Sevimli halde beslemeye başladığınız minik ördek yavrularınızı bu tür besinler ile beslemeye devam edebilirsiniz. Bakım konusunda dikkat edilmesi gereken nokta ise suyunun sürekli olarak kontrol edilmesidir.

Bu sebeple ördek beslemek isteyen kişilerin bahçeli evlerde oturuyor olmaları son derece önemlidir. Ev ortamında besleyeceğiniz ördek yavrularını belirli bir süre sonra baş edemediğinizden dolayı geri vermek durumunda kalabilirsiniz. Yukarıdaki besinlere ek olarak Yonca gibi farklı sebze türlerini de kullanmayı deneyebilirsiniz.

yaklaşık 6 yıl önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR