Apartmanda Beslenebilecek Köpek Irkları Hangileri

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

Apartmanda yaşıyorsanız bazı köpek ırklarının apartman hayatına uyumlu olmadığını bilmelisiniz. Bu tür köpekler daha çok açık alanlara ve bahçeli evlere ihtiyaç duyarlar. Küçük boyutlu olan köpeklerin ise ev hayatına daha kolay uyum sağladıkları bilinmektedir.

Apartmanda besleyebileceğiniz köpeklerin aşırı hareketli olmaması ve sürekli egzersiz ihtiyacı hissetmemesi önemlidir. Çok az egzersiz ile yaşamını sürdürebilen küçük boyutlu köpekler olduğu gibi orta boyutlu ve büyük boyutlu köpekler de olabilmektedir.

Beslemeyi düşündüğünüz köpek ırkının apartman içerisinde çok fazla ses çıkartmaması yani sürekli havlamaması da önemlidir. Komşularınız köpeğinizin havlamasından rahatsız oldukları zaman ufak dostunuz ile veya eviniz ile vedalaşma vaktiniz gelebilir.

Apartman Dairesinde Gürültüye Yol Açılmamalı

Chihuahua, Kaniş, Yorkshire Teriyeri, Affenpinscher, Ariegeois, Bulldog, Beagle ve Golden Retriever gibi köpek ırklarını apartman dairelerinde kolay bir şekilde besleyebilirsiniz. Ancak hangi köpek ırkını beslemek istiyorsanız apartman yönetmeliğinde yer alan maddelere dikkat etmeniz gerekmektedir.

Eğer apartmanınızda ortak alınan bir karar neticesinde köpek beslemek yasaklanmış ise komşularınız ile birebir iletişime geçerek köpek beslemek istediğinizi ve bu köpek ırkının apartmanda herhangi bir soruna yol açmayacağını belirtmeniz gerekiyor. Aşırı ses yapan, gürültüye yol açan ve çevreyi kirleten köpekler apartman dairelerinden uzaklaştırılmaktadır.

Beslediğiniz köpeğinizin ufak tefek egzersiz ihtiyaçlarını da ara sıra yakınlarınızdaki parklara veya özel yürüyüş yollarına çıkarak birlikte gidermeye özen gösterin. Köpeğinizi devamlı evinizde tutarak hareketsiz bir yaşama alıştırmayın.

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR