Bebek Olan Evde Evcil Hayvan Beslenir mi?

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Araştırmalara göre doğumundan itibaren evcil bir hayvanın yer aldığı evde büyümekte olan bebeklerin, bağışıklık sistemlerinin daha kuvvetli ve güçlü olduğu ortaya çıkıyor. Hayvanlar ile birlikte vakit geçiren ve gelişimini devam ettiren bebekler aynı zamanda erken yaşta sorumluluk sahibi olmayı da öğreniyorlar.

Eğer genetik olan bir alerjik problem bebeğinizde mevcut değil ise kedi ya da köpekler ile birlikte bebeklerinizi aynı ortamda bulundurabilirsiniz. Ayrıca hayvanlar ile birlikte büyüyen çocukların ilerleyen yaşlarda kendilerine daha güvendikleri ve etrafındaki tüm canlılara karşı daha saygılı oldukları da söyleniyor.

Paylaşmayı ve sorumluluk almayı erken yaşta öğrenen çocuklar hayvanlar ile büyümemiş çocuklara göre daha olgun olabiliyorlar. Aynı zamanda hayvanlar ile birlikte büyüyen bebeklerin ilerleyen dönemlerde suça meyletme oranlarının da düşük olduğu söyleniyor.

Bebek ve Çocuklarda Gelişime Katkı Sağlıyor

Çoğu ebeveyn gibi sizler de eğer bu konuda tereddüt ediyor ve evcil hayvan beslemenin bebeklerin ya da çocukların sağlığına zarar verebileceğini düşünüyorsanız bu konuyu tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

Çocuklar için hayvan sevgisinin erken yaşlarda elde edilmesi onların karakterlerine son derece olumlu olarak yansıtılmaktadır. Ayrıca köpek gibi evcil hayvanların bebekler ve çocuklar ile arası iyi olduğu için evcil hayvanınızı da mutlu etmiş olursunuz.

Ancak çocuklarınızın ve sizin sağlığına zarar gelmemesi için düzenli olarak veterinere gitmeyi ve hayvanlarınızı muayene ettirmeyi de unutmamalısınız.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR