Boston Terrier Cinsi Köpek Kimler İçin Uygundur?

yaklaşık 5 yıl önce

  • Paylaş:

Boston Terrier, gerçekten Boston’da (A.B.D) doğmuştur, fakat Terrier’den çok bir Bulldog’a benzetilebilir. Bazen hatalı olarak, “Boston Bull” olarak adlandırılmaktadır.

Boston Bull sahiplenmek isteyenler onun en çok Terrier’den gelen oyunculuğunu ve hareketliliğini sevecektir. Diğer Terrier cinsi köpeklere göre daha az gürültücü olan Boston Terrier, Bulldog’tan ise itaatli, koruyucu ve yumuşak başlı yapısını almıştır.

Bostonlar, canlı, neşeli, uyanık ve olağanüstü şefkatli olmakla birlikte inatçıdır. Dövüş köpeği olarak geliştirildiyse de barışçı bir köpektir. İyi huylu, sevimli ve oldukça anlamlı bakan gözleri vardır.

Boston Dişileri Yavrularken Sezaryen En İyi Seçenek Olabilir

Boston Terrier yavruları, genişçe bir kafaya sahip olduklarından dişiler doğum sırasında zorlanırlar. Eğer dişi bir Boston Terrier’iniz varsa ve hamileyse, doğumu normal şartlarda gerçekleştirmek tehlikeli olacağından sezaryen ile doğum seçeneği düşünülmelidir. Bu yalnızca önlem amaçlı değildir aynı zamanda zor doğum sırasında anne ve yavrular için en sağlıklı seçenektir.

Boston Terrier, ev hayatına mükemmel bir uyum sağlar, fakat düzenli olarak hareket ettirilmelidir. Ancak çok fazla hareket ettirilirse nefes almakta zorlanabilir ve bu da kalbine etki eder.

Tüy bakımı ise oldukça zahmetsizdir. Kısa tüylere sahip olan Boston Terrier’ler düzenli temizlik ve fırçalamaya ihtiyaç duymaz. Tüylerinin kısalığından dolayı kış aylarında üşürler ve soğukta kalmaması için ayrıca dikkat edilmesi gerekir.

yaklaşık 5 yıl önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR