Evcil Hayvanlar ile Uçağa Binmenin Püf Noktaları

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Uçak içerisinde ya da uçak kargosunda yolculuk yapmak evcil hayvanlar ve sahipleri için son derece tedirgin edici bir durumdur. Evcil hayvanlar ile uçak yolculuğu yapılacağı zaman genel kurallara uyulmalı ve hayvanınızın sağlığına dikkat etmeniz gerekebilir.

Uçuş Öncesi Hayvanınızı Tanıyın

Gelişim ve büyüme sürecinde olan hayvanlar uçuşlarda çok fazla zorluk yaşamazlar. Fakat yaşlı olan hayvanlar ve ilk defa uçağa binecek olan hayvanlar uzun süre boyunca üzerlerinden atamayacakları bir travma ile karşı karşıya kalabilirler. Bu yüzden hayvanınızın hangi süreçlerde olduğunu ve ne gibi karakteristik özelliklere sahip olduğunu iyi belirleyin.

Uçacağınız Rotayı Belirleyin

Yolculuğunuzun süresi, uzunluğu veya kısalığı hayvanların sağlığı açısından önemlidir. Eğer uzun bir yolculuğa çıkılacak ise mutlaka yolculuk öncesinde gerekli olan tüm sağlık kontrolleri yapılmalıdır. Ayrıca bazı ülkelerde yolcuların getirdikleri evcil hayvan ve çıkışlarına transit izin verilmeyeceği için gideceğiniz rotayı belirlemeli ve o rotadaki genel kuralları öğrenmeniz gerekebilir.

Sertifikaları Yanınızda Bulundurun

Yaptırdığınız aşıların listesi, testler ve evcil hayvanınıza ait olan tüm belgeleri yanınızda bulundurun. Yeni gideceğiniz ülkelerdeki kabul şartlarını ve hayvanınıza ait olan pasaportu mutlaka yanınızda taşıyın. Havayolu herhangi bir şekilde belgelere sahip olmayan hayvanları uçağa asla kabul etmeyecektir. Hayvanınızın temiz olması da uçağa bindiği zaman rahatsızlık yaşamamanız açısından son derece önemli ve dikkat edilmesi gereken bir konudur.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR