Gordon Setterlar Nasıl Köpeklerdir?

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Bu arazi köpeği bir zamanlar, siyah ve bakır rengi Setter ya da İsskoçya’da 17.yüzyılın başlarından itibaren İskoç Setter’i olarak bilinirdi.

Gordon Setter, üç Setter türü arasında en büyük ve güçlü olanıdır. Bu güzel görünümlü köpek, çabukluk yerine, güç ve dayanıklılık için geliştirilmiştir. Eskiden olduğu gibi günümüzde de hızlı değildirler, ancak güçleri gün boyu tükenmez. Hava koşullarına aldırmaksızın, karda ya da suda avlanma konusunda mükemmeldirler.

Gordon Setterlar Ev köpeği Olmaya Uygun Mu?

Diken ve dal parçalarından etkilenmeyen tabanlara sahiptirler. Gordon Setter durmaksızın iz sürme konusunda diğer köpeklerin çoğundan daha iyidir. Onların burunları birinci sınıftır ve hiç yanılmaz. Avı çok çabuk bulur ve içgüdüsel olarak geri getirirler. Aktif olmasına rağmen sakin ve şefkatlidir ve bundan dolayı iyi bir arkadaş olabilir. Bağlandığı aileye karşı sadıktır, fakat yabancılara karşı mesafeli durur.

Bunu oldukça uzun, geniş ve siyahtır. Normal büyüklükte kahverengi gözlerinde zeki bir ifade vardır. Kulakları orta uzunlukta, oldukça geniş fakat incedir. Kuyruğu kısa, düz ve hafif kavislidir. Sırt hizasında ya da sırtında taşınır. Tüyleri, başta ve bacakların ön yüzünde ince tüylüdür. Orta uzunluktaki, vücut tüyleri düz ve buklesizdir.

Ev köpeği olarak beslenmeye uygun olmayan Goldon Setter’lar tam bir av köpeği olduğu için sahibine sadık bir çiftlik köpeği olarak mutlu olabilir. Onun için iz sürüp avlanamayacağı bir şehir hayatı tam bir işkence olacaktır.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR