Hamster Nasıl Beslenir?

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Hamsterlar kemirgen ailesinin en sevimli üyelerinden biridir. Bakımı kolay ve zahmetsiz olan bu sevimli kemirgenler ayrıca temizliklerine son derece önem verirler. Kafes hayvanı olarak bakılabilen hamsterların kokusuz olma avantajı da bakımı için kolaylık sağlar.

Hamsterlar Yalnız Yaşar mı?

Hamsterlar yalnız yaşamayı daha fazla sever. Eğer birden fazla Hamster sahibiyseniz büyük bir kafese ve hamsterlar için yeterli bir saklanma alanına ihtiyacınız olacaktır. Daha rahat yaşam sürebilmeleri için hamsterların saklanma gereksinimlerini göz ardı etmemek gerekir.

Hamsterlar her ne kadar dayanıklı kafes hayvanı olsalar da hastalanmamaları için kafes temizliğine önem gösterilmeli nezle olan bir hamster varsa da kesinlikle yerleri ayrılmalıdır.

Hamster Nasıl Beslenir?

Kafesine koyabileceğiniz lifli kuru besinler onlar için ideal besin kaynağıdır. Fazla olan yemleri de depolayarak saklamak, hamsterların özelliklerinden biridir. Çöl hayvanı olduğu için besinleri depolar ve vücut ısısını korumak için yüksek sıcaklıklarda derin uykuya dalar.

Petshoplardan alabileceğiniz kemirme taşları ve krakerler de ek besin olarak tercih edebileceğiniz seçenekler arasındadır. Kemirme taşları ile kalsiyum ihtiyacını karşılayabildiği gibi aynı zamanda sürekli uzayan dişlerin sağlığı için de gereklidir.

Hamsterlar aynı zamanda meyve ve sebze de çok sever. Ancak fazla vermeniz halinde onu yuvasında depolayabilir ve daha sonra yemek üzere çıkardığında küf ve bakteri  oluşmuş olabilir. Bu risk yüzünden besinleri depolamasına izin vermeden, kararında vermelisiniz.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR