Kış Aylarında Evcil Hayvan Bakımı Nasıl Yapılmalı?

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Değişmekte olan hava şartlarına karşı kendinizi nasıl hazırlıyorsanız evcil hayvanlarınızı da o şekilde hazırlamanız gerekiyor. Evcil hayvanlarınıza özellikle soğuk kış aylarında ekstra özen göstermeli ve onları soğuk havalara karşı korumanız gereklidir.

1. Mama Miktarı

Kaloriferin önünde saatler geçiren hayvanlarınız havaların sıcak olduğu yaz aylarındaki gibi dışarıda çok fazla gezmeyecekleri için mamaya daha fazla ihtiyaç duyabilirler. Onların sıcaklıklarını koruyabilmeleri için ve enerji alabilmeleri için mama miktarını biraz daha çoğaltabilirsiniz.

2. Tüy Bakımı

Yaz aylarında kestirdiğiniz hayvanlarınızın tüyleri kış aylarında gürleşmeye ve uzamaya başladığı zaman onların tüylerini sürekli olarak taramanız gerekebilir. Ayrıca tüylerin ıslanmamasını sağlayabilmek için evcil hayvanlarınıza kışlık kıyafetler de giydirebilirsiniz.

3. Karlı Havalarda Ne Yapılmalı?

Soğuk ve karlı havalarda hayvanlarınızı dışarıda gezdirirken buz kütlesi olabilecek olan alanlardan uzak durmanız gereklidir. Bu yüzden mutlaka köpeğinizi karlı havalarda gezdirirken tasma kullanmanız gereklidir. Kar ve buz hayvanların patilerine zarar verebileceği için eve geldikten sonra evcil hayvanınızın patilerini de iyice temizlemeniz gerekebilir.

4. Su Miktarı Ne Olmalı?

Dışarıda vakit geçiren köpekleriniz, soğuk havalara karşı direnç gösterdikleri zaman daha fazla enerji tüketmeye başlarlar. Bu durum onların suya olan ihtiyaçlarını da yükseltir. Bu yüzden evcil hayvanınızın suyunu sürekli olarak yenilemenizde yarar olacaktır. Ayrıca mama kabı ve su kabı seçerken metal yerine plastik olanları seçerseniz daha sağlıklı bir seçim yapmış olursunuz.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR