Köpeğiniz ile Aranızdaki Dostluğu Nasıl Geliştirebilirsiniz?

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Köpeğiniz ile aranızda sıkı bir bağ oluşturmak ve onunla dost olmak istiyorsanız ilk önce ona lider olmalısınız. Köpekler burunlarını, gözlerini ve kulaklarını kullanarak dünyaya geldikleri için duyuları son derece gelişmiştir. Köpeklerin en gelişmiş duyuları ise koku alma duyularıdır.

Köpekler bir şeye inanacakları zaman koku aldıkları zaman o şeye inanma yolunu seçerler. Bu yüzden köpeğinizin yüz ifadesi ile iletişim kurmak yerine enerjiler ve kokular üzerinden ona liderlik edin.

Köpekler Anı Yaşarlar

Köpekler geçmiş dönemleri çok fazla anımsamaz ve gelecek hakkında endişeye kapılmazlar. Bu sebeple köpeklerin davranışları anlık olarak değişebilmektedir. Köpeğiniz ile iyi geçinebilmek için onunla anı yaşamaya çalışın.

Köpeğinize karşı her zaman sakin ve kendinize güvenir bir şekilde iletişim kurmaya özen gösterin. Sabit olmayan liderlerin köpekler tarafından takip edilmeyeceğini unutmayın. İnsanların değişikliklerini yakından takip eden köpekler bu duruma göre size yaklaşırlar.

Liderlik Edin

Eğer sürekli olarak mutsuz ve sinirliyseniz köpeğiniz sizi lider olarak algılamaz. Dengeli bir şekilde hayatınızı sürdürerek köpeğinize bunu hissettirmeniz gereklidir. Tıpkı insanlar gibi köpekler de liderlerinin karizmatik olmalarını isterler.

Köpekler soylu hayvan türleri oldukları için onlara dikkatli baktığınız zaman onların güçlü ve zayıf yanlarını rahat bir şekilde görmeye başlayabilirsiniz. Bir köpek ile sıkı bir dostluk kurabilmek için en önemli madde ise ilgi ve alakadır. Köpeğinizden sevginizi ve ilginizi asla eksik etmemelisiniz.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR