Köpek Kokusu Nasıl Gider?

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Kentsel yaşam içerisinde köpekleriniz ile birlikte aynı çatıyı paylaşıyorsanız en fazla karşılaştığınız problemler arasında kötü kokular yer alıyor olabilir. Kokular köpek sahiplerinin son derece titiz davranmasına rağmen mekanlardan kolay bir şekilde giderilemez. Köpek kokuları için ilk alınabilecek yöntem genellikle yıkamak olur. Ancak köpekleri yıkadığınız zaman kokusu daha da artmaya başlar. Bu kısır döngüye girmemek için kötü kokuları yok edebileceğiniz pratik bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

İlk önce bu kokunun kaynağını bulmanız gerekiyor. Kötü kokuların kaynağı köpeklerin kulağı olabilir. Kulaklar hava almayan organlardan oldukları için mantar enfeksiyon gibi koku yapabilecek rahatsızlıklara yol açabilirler. Bu yüzden köpeğinizin kulaklarında problem olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir.

Ayda Kaç Kez Yıkanmalı?

Diş ve ağız köpeklerde kokuya yol açan diğer sebeplerdir. Tartar olarak adlandırılan diş taşları ağız sağlığını tehdit ederken aynı zamanda sizi rahatsız edebilecek kötü kokulara da yol açabilirler.

Köpeğinizin derisi üzerinde yaralanmalar var ise pis kokuların sebebi bu yaralar olabilir. Kötü kokuların giderilmesi için derinin taranması ya da yaranın veteriner hekime gösterilerek tedavi edilmesi gerekebilir.

Köpeklerde kokuya yol açan sebepler yukarı yer aldığı şekilde olabilir. Bunlar dışında hatalı bir şekilde yanlış şampuan kullanımı ve köpekleri sık yıkamak da kötü kokulara yol açabilir. Köpeklerin derisine ve tüylerine uygun olan özel şampuanlar ile ayda en fazla 1 kere yıkanması yeterli olacaktır.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR