Köpekle Yürüyüş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

Köpeğiniz ile ilk defa yürüyüşe çıkmak üzereyseniz bazı ufak tefek noktalara dikkat etmeniz gerekebilir. Bu noktada ilk dikkat edilmesi gereken husus tasma seçimi olacaktır. Esnek bir kayış ile köpeğinizi gezdirmek istiyorsanız bu tür tasmaların en iyi kullanım alanları parklardır. Köpeğinizin alanı keşfetmesini istiyorsanız ve sizden biraz uzak ilerlemesini istiyorsanız da bu tür tasmaları seçebilirsiniz.

Zincirli olan kayışların güzel gözüktüğü bir gerçek. Ancak bu tür tasmalar naylon veya deri olan tasmalardan çok daha ağırdır. Bu yüzden bu tür tasmaları taşırken zorlanabilirsiniz. Deri kayışlar ise çoğu köpek cinsi için uygun bir tercihtir. Bu tür kayışların elde tutulması son derece rahattır.

Yanınızda Mutlaka Bulundurmanız Gerekenler

Uzun süreli bir yürüyüş düşünüyorsanız yanınıza yeterli miktarda su aldığınızdan emin olmalısınız. Ayrıca ödül sistemini de asla unutmamalısınız. Yürüyüşler köpeklerin eğitimi açısından en önemli fırsatlar arasında yer almaktadır. Köpeğinizin çok sevdiği bir yiyeceği yanınızda bulundurarak ona itaat konusunda eğitim verirken kullanabilirsiniz.

Köpeğinizin ihtiyaç molası verdiği anlar için ise yanınızda mutlaka ufak bir tuvalet torbası bulundurun. Böylelikle çevreyi kirletmeden köpeğinizin doğal ihtiyaçlarını karşılayabilmesini sağlayabilirsiniz.

Bu tür detayları göz önünde bulundurarak köpeğiniz ile düzenli yürüyüşlere çıkarsanız kısa süre içerisinde köpeğinizin de yürüyüşlerden daha fazla keyif alabilmesini sağlayabilirsiniz. Yürüyüş sürelerini ise köpeğinizin tepkilerine göre kısaltabilir ve uzatabilirsiniz.

5 yıldan fazla önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR