Köpekler için Dışarı Çıkmak Neden Önemli

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

Köpeklerin bakımı söz konusu olduğu zaman çoğu insanın aklına ilk olarak köpek gezdirmek geliyor. Kedilere göre daha sosyal bir yapıları olan köpeklerin bakımı kedilere göre bu sebepten dolayı biraz daha zorlayıcı olabiliyor. Köpekler insanlara kedilere göre daha fazla ilgi duyan ve muhtaç olan hayvanlardır.

İnsanlar ile vakit geçirmekten ve onlarla sosyalleşmekten keyif duyan köpekler aynı zamanda insanlar ile dışarıda vakit geçirmeyi de çok severler. Kediler gibi günün büyük bir bölümünde uyumayan köpekler sürekli olarak aktif ve enerjik olarak etrafta gezerler. Köpeklerin bu enerjilerini atabilmeleri için ise dışarıya çıkarak dolaşmaları gerekmektedir.

Sadece Tuvalet İhtiyacı mı?

Köpek gezdirmek denildiği zaman öncelikle tuvalet ihtiyaçları akla gelse de, aslında köpek gezdirmekteki tek amaç bu değildir. Köpekler dışarıya çıktıkları zaman tuvalet ihtiyaçlarını giderdikleri gibi aynı zamanda üzerlerindeki enerjiyi de atarlar.

Köpekler uzun süre boyunca evlerde veya kapalı alanlarda kaldıkları zaman kendilerini yoğun bir stres altında hissetmeye başlarlar. Bu stres zaman içerisinde köpeklerin negatif enerjilere boğulmasına sebebiyet verebilir. Köpeğinizin rahatlayabilmesini ve enerjisini atabilmesini istiyorsanız onunla birlikte dışarıya çıkarak gezip koşmasını sağlamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca köpekler kapalı alanlarda sağlıklı bir şekilde gelişimlerini tamamlayamadıkları için de onlarla sık sık dışarıya çıkmanız gerekebilir. Böylelikle onların vücutlarının esnekliğinin korunmasını sağlayabilir ve her zaman kendilerini enerjik hissetmelerini sağlayabilirsiniz.

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR