Köpeklere Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilir?

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

Köpeklere tuvalet eğitimi verebilmeniz için ilk önce köpeğinizin dışkısını ve çişini yapabileceği yerleri belirlemiş olmanız gerekiyor. Köpeğiniz için özel olarak ayarladığınız bu bölgenin yiyecek, içeceklerden uzak ve ayakaltı olmayan bir yer olmasına özen gösterin. Köpeğiniz genellikle beslendikten sonra veya su içtikten sonra dışkısını ve çişini yapacaktır.

Köpeğinizin beslenmesini günün aynı saatlerinde sağlamanız daha faydalı olacaktır. Köpeklerin tuvalet eğitimi verilirken günün aynı saatlerinde dışkıya ve çişe çıkmaya alışması son derece önemlidir.

Bu tür ufak tefek noktalara dikkat ettikten sonra eğitim sürecine başlayabilirsiniz. Eğitim sürecinde öncelikle yavru köpeklere tuvalet eğitiminde dikkatli olmanız gerekebilir. Köpekler yavruluk döneminden sonra tuvalet eğitimi alırken sizlere pek çok farklı zorluk çıkartabilir.

Ödül Vermeyi Unutmayın

Köpeğiniz sürekli olarak sağı solu koklamaya başladıysa ve gezmeye devam ediyor ise köpeğinizin dışkı ve çişi için ayırdığınız bölgeye bırakarak onun başında durun. Köpeğiniz çişini ve dışkısını yaptıktan sonra ona ufak ödüller verin. Örneğin köpekler için özel üretilen çikolatalar iyi bir ödül olacaktır.

Eğer köpeğiniz sizin belirlediğiniz yerden başka bir yere çişini veya dışkısını yaptı ise onu ufak bir şekilde azarlayın ancak tepkinizin boyutlarını son derece iyi ayarlayın ve aşırıya kaçmayın.

Ortalama olarak 15 gün boyunca belirlediğiniz yere köpeğinizin tuvaletini yapmasını sağlayın. 15. günün sonunda büyük bir ihtimal ile köpeğinizin artık sadece o bölgeye tuvaletini yaptığını fark edeceksiniz.

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR