Köpekleri Mutlu Edebilecek Oyuncaklar Nelerdir?

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

Köpek sahibiyseniz ve köpeğinizi sevindirmek istiyorsanız ufak tefek oyuncaklardan da yardım alabilirsiniz. Doğuştan oyunculuk yetenekleri gelişmiş olan köpeklerinize alabileceğiniz oyuncaklar sayesinde köpeğinizin sevinçten şaşırmasını sağlayabilir ve sizi daha da çok sevmesini sağlayabilirsiniz.

Çiğnenebilen Köpek Oyuncakları

Köpekler kendi dişlerinin gelişimini sağlayabilmek için içgüdüsel bir şekilde çiğnemeye eğilimli olurlar. Bu sebeple köpeklerinize alacağınız oyuncakların çiğnenebilen oyuncaklar olmasına dikkat etmeniz gerekebilir. Sevimli dostunuz evinizde eşyaları ısırmak yerine yeni aldığınız oyuncağı ile daha fazla ilgilenecektir. Çiğnenebilen özelliklere sahip köpek oyuncakları köpeğinizi mutlu ederken aynı zamanda evinizdeki eşyalarınızı da koruyabilecek etkiye sahiptir.

Oyuncak Toplar

Köpekler son derece enerjik olabilen evcil hayvanlar arasındadır. Köpeklerin enerjilerini atabilmek için ise sık sık başvurdukları birtakım yöntemler mevcuttur. Bu yöntemler arasında ise en uygun aktivite sizler için oyuncak toplar olacaktır. Köpeğiniz topların peşinden koşarken oyun ihtiyacını karşılayabilecek ve aynı zamanda topu getirip götürmesi gerektiğini öğrenerek yeni bir komut öğrenmiş olacaktır. Bu eğitim ve egzersiz için uygun boyutlarda bir top tercih etmeniz gereklidir.

Peluş Oyuncaklar

Evde yokken köpeğinizin üzüldüğünü düşünüyorsanız ve onun yalnız kalmasını istemiyorsanız pelüş oyuncakları tercih edebilirsiniz. Peluş oyuncakları evinizde köpeğiniz ile bırakarak onun canının sıkılmamasını ve kendisini yalnız hissetmemesini sağlayabilirsiniz. Bu tür peluş oyuncaklar köpeklerin en yakın arkadaşları arasında yer almaktadır. Peluş oyuncakların boyutlarını da köpeğinizin cinsine göre seçebilirsiniz.

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR