Rottweiler Genel Özellikleri Nelerdir?

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

Rottweiler’ların yavruları gerekli şartlar sağlandığı zaman son derece kolay besleyebileceğiniz ırklardır. Sakin, anlayışlı, kararlı ve kendilerine güveni olan Rottweiler ırkı son derece cesur, zeki ve sevgi dolu hayvanlardır. Rottweiler’ların insanlar ile ilişkileri de son derece gelişmiştir.

Sahipleri ile kuvvetli bir bağ kurabilen Rottweiler’lar, toplumdan izole bir yaşam sürmeyi sevmezler. Kendilerini her zaman ailenin bir üyesi olarak gören Rottweiler’lar sürekli olarak aile içi aktivitelerde yer almak isterler.

Ayrılık akygıları Rottweiler’ların tamamında mevcut olan bir kaygıdır. Hareketli bir ırk olan bu köpekleri zinde tutabilmek ve mutlu olmalarını sağlayabilmek için sürekli olarak motivasyon sağlamanız gereklidir. Uzun süreli yürüyüşler yaparak onların motivasyonlarını sağlayabilirsiniz.

Rottweiler Eğitimi

Diğer köpek cinslerine ve insanlara karşı sürekli olarak baskın davranışlar göstermek isteyen bu ırk, bazı zamanlarda sosyalleşme açısından bu davranışlarından dolayı sıkıntılar yaşayabilir. Sağlıklı bir Rottweiler yetiştirmek istiyorsanız erken yaştan itibaren onun lideri olduğunuzu ona göstermeli ve öğretmelisiniz.

Yavru Rottweiler’lar bir süre sonra harika birer bekçi köpeği haline gelebilirler. Doğaları gereği sizi, ailenizi ve eşyalarınızı sürekli olarak savunmak isteyen Rottweiler’lar son derece güvenilir ırklardır.

Bir Rottweiler yavrusunun olgunlaşabilmesi için ortalama olarak iki yıl gibi bir süre geçmesi gereklidir. Yıllar sürecek olan yaramazlıklar, yavru dişlemeleri ve hiperaktif tavırlara karşı hazırlıklı olmanız gerekebilir. Eğitimi çok zor olmayan Rottweiler ile iyi geçindiğiniz ve liderlik hissini verdiğiniz zaman keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR