Yavru Köpek Eğitimi için İpuçları

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

Yeni bir evcil hayvan sahibi olduysanız ilk önce minik yavru evcil hayvanınızı evinizde hayata alıştırmanız ve tuvalet eğitimini vermeniz gerekiyor. Tuvalet eğitiminin ilk sırada olması hem evinizin hijyeni hem de köpeklerin doğal ritimlerinin bir alışkanlık halini alması açısından önemlidir. Köpeğinizin türü hakkında detaylı bilgi sahibi olmanız da işinize yarayacaktır.

Yavru köpeğin cinsini öğrendikten sonra karakteristik özelliklerini ve gelişimi için gerekli olan tüm detayları da öğrenmiş olursunuz. Bu duruma göre davranmanız ev hayatınızda köpeğinize daha rahat bir şekilde bakabilmenizi sağlar.

Köpeğinize Yer Ayırmayı Unutmayın

Köpeğinizin gündelik rutini için ona evinizde bir yer ayırmayı unutmayın. Köpeğinizin rahatlayabilmesi için kendisini güvende hissedebileceği bir yere ihtiyacı olacaktır. Zaman içerisinde köpeğiniz bu özel alanında kendisini tamamen güvende ve mutlu hissetmeye de başlayacaktır.

İlk günlerde yavru bebeğinizin alanını bebek çitleri ile ev içerisinde kısıtlayabilirsiniz. Ancak yavrunuz büyümeye başladıktan sonra onun alanını serbest bırakmaya başlayabilirsiniz.

Köpeğinizi dışarıya çıkartmak istediğiniz zaman tuvaletini yaptıktan sonra ona mutlaka ufak ödüller vermeyi deneyin. İyi davranışlarını ödüllendirerek devam ederseniz onun tuvaletini yapmasının ve uygun bir yere yapmasının uygun bir davranış olduğunu ona göstermiş olursunuz.

Yavru bir köpek beslemenin zorlu bir süreç olduğunu asla unutmamalısınız. Köpeğinizin davranışlarını kontrol altına alabilmesi ve alışkanlıklarını düzeltebilmesi için mutlaka ona zaman tanıyın ve son derece sabırlı olmaya özen gösterin.

neredeyse 6 yıl önce

  • Paylaş:

ÇOK OKUNANLAR
İLGİLİ SORULAR